Jaká je vaše původní profese?
Byl jsem neprofesionálním hokejistou. Hokej jsem hrál zhruba do čtrnácti let. Nejlepší formu jsem měl v jedenácti dvanácti letech, poté výkon začal klesat. Vždycky jsem chtěl být profesionální sportovec, rodiče mě v tom podporovali. Zvažoval jsem, na jaký sport bych mohl přesedlat. Tak jsem zkusil kolo.

Proč právě kolo?
Součástí hokejového tréninku byla rovněž jízda na kole, což mě hodně bavilo! Proto jsem si vybral kolo.

Zahrajete si občas ještě hokej?
Zahraju a před čtyřmi pěti lety jsem ještě hrával různé městské ligy. Nyní už si netroufám, nechci riskovat zranění.

Co jste vystudoval?
Studoval jsem gymnázium a pak ČVUT v Brně, nicméně před státnicemi jsem musel studium přerušit. Nedalo se skloubit s tréninky.

Není to škoda?
Asi je, jenže se to holt nedalo zvládnout. Studium jsem průběžně odkládal, tři roky jsem si rozložil asi na pět let, ale přesto jsem musel skončit. Doufám, že někdy v budoucnu se k němu ještě vrátím a nějaké zkoušky mi uznají.

Budete jezdit za britský tým Sky. Co to třeba obnáší? Stěhování do Anglie?
Není to třeba jako v hokeji, kde tým trénuje na jednom místě a všichni se tam sestěhují. Já budu nadále bydlet v Čechách. Navíc na zimu odjíždím trénovat do zahraničí, protože u nás nejsou na tréninky vhodné podmínky.

Pobyt v zahraničí něco stojí. Financujete si ho sám?
Ano, ale beru to jako investici do sebe. Člověk se zlepší a získá lepší smlouvu! Některá soustředění jsou však dotovaná.

Znáte se s Richardem a Michalem? Víte, co vás v jejich pořadu čeká? Máte případně strach?
Potkávám se s nimi poprvé, ovšem strach nemám. Jsem naopak zvědavý, co mě ve studiu čeká.

Z čeho míváte strach?
Strach? Ten mám například, když jedu na kole stovkou sjezd na mokré silnici! Ale z tohodle ne, to bude legrace. Já mám rád humor téhle party. Před časem jsem měl poměrně těžké zranění a při rekonvalescenci jsem neustále sledoval díly Partičky. Jejich humor a smích mi v tom náročném období dost pomáhal, nabíjelo mě to energií a dodávalo mi sílu poprat se se zraněním. Jsem rád, že se tu dnes s částí Partičky mohu potkat osobně.