SKP Likop Třinec – SK Slavia Praha 4:4 (1:1)

  • Branky a nahrávky: 1. Opluštil (Baron), 25. Baron, 32. Mendrok (Buryan), 32. Baron (Cieslar) – 16. Filinger (Bozděch), 28. Brychta (A. Hrdina), 33. A. Hrdina, 37. A. Hrdina (Filinger). Rozhodčí: Markovský – Honěk. ŽK: Buryan – Míča, Filinger. Diváci: 300.
  • Sestavy:
  • Třinec: Sikora (Kreželok) – Baron, Buryan, Csikán, Kalfas, Kantor, Očadlík, Opluštil, Przyczko, Samek, Cieslar, Mendrok. Trenér Josef Cieslar st.
  • Slavia Praha: Krajč (Kučera) – Brychta, Vejvoda, Filinger, Novotný, Míča, M. Hrdina, A. Hrdina, Matějka, Bozděch. Trenér Jiří Baborák.

Zápas rozehráli lépe domácí, kteří vedli již od první minuty. Ale do přestávky stačil srovnat slávista Filinger. Po přestávce Třinec dvakrát vedl. Nejdříve sice na gól Barona reagoval Brychta, poté ale domácí uskočili během 32. minuty o dvě branky. Brankáře Krajče prostřelili Mendrok s Baronem – 4:2.

Slavia ale vzápětí snížila, když se k velkému sólu odhodlal A. Hrdina a zamířil přesně – 4:3. V závěru vsadili sešívaní na power play, kterou ihned využili. Po přihrávce Filingera vyrovnal na 4:4 A. Hrdina. Domácí mohli vyhrát, ale střelu do odkryté branky vyrazil akrobatickým zákrokem „létající brankář“ při power play David Filinger. Třinec přesto poprvé v probíhajícím ročníku bodoval.

„Hrálo se nahoru - dolů,“ hodnotil duel kouč Likopu Třinec Josef Cieslar starší a pokračoval: „Myslím si, že jsme byli lepším týmem. Vypracovali jsme si více vyložených šancí. Když nás však Slavia přitlačila, tak jsme byli v koncích, jde holt o zkušený mančaft. Nakonec jsme byli rádi za bod. Zápas byl vyrovnaný, mohli jsme vyhrát i prohrát. Nakonec skončil asi spravedlivou remízou.“

Trenér Slavie Praha Jiří Baborák nebyl spokojený hlavně se začátkem utkání: „Během naší úvodní strašidelné desetiminutovky jsme naštěstí nedostali více branek. Ač jsme se na začátek zápasu připravovali, že na nás domácí budou nažhavení a budou zkoušet i různé nacvičené signály, přesto jsme absolutně propadli. Těžko jsme se vraceli do zápasu. Až od desáté minuty jsme pomalu přebírali otěže do svých rukou.“

Ve druhé části si Třinec pomohl slepenými góly. „Bohužel, ve druhé půli jsme udělali dvě chyby a domácí vedli o dva góly. Na to jsme museli reagovat hrou bez brankáře, při níž jsme nakonec vyrovnali. Celkově můžu říct, že náš výkon má nadále daleko k ligovému průměru. Bohužel, budeme muset mnohem víc pracovat, abychom se přiblížili vršku tabulky,“ zlobil se Baborák.