„Taxi by bylo primárně určeno pro jednu dospělou osobu s dítětem, případně dětmi, do 6 let, pro cestu k dětskému lékaři a zpátky do místa bydliště. Jedna jízda by stála stejně jako v případě senior taxi 15 korun. Zbytek by doplácelo město. Nyní proto zjišťujeme, zda by rodiče takovou službu přivítali a využili,“ uvedl vedoucí sociálního odboru bohumínské radnice Daniel Ucháč.

Anketní lístky najdou rodiče v mateřských školách, popř. čekárnách dětských lékařů a také v rodinných centrech. Dotazník je anonymní. Vyplnit a odevzdat jej Bohumínští mohou do konce října na stejných místech, případně je možné vhodit dotazník do schránky důvěry v budově radnice. Zapojit se mohou také do ankety na webu města.

Dotazníky radnice vyhodnotí už během listopadu. Záměr zřídit baby taxi pak budou schvalovat radní. Pokud dají nové službě zelenou, mohl by taxík začít vozit děti k pediatrům na jaře příštího roku. V Bohumíně momentálně evidují 1400 dětí do šesti let.

Vzorové senior taxi v Bohumíně funguje dva roky. Ve všední dny vozí seniory od sedmdesáti let a výše v Bohumíně nejen k lékařům, ale rovněž na všechny pošty a hřbitovy, do centra na úřady a do aquacentra. Od roku 2015 jej budou moci nově využívat důchodci od 65 let.

Senioři, kteří chtějí taxi využít, si jej musí objednat minimálně s jednodenním předstihem: na čísle 730/181 181. Podmínkou pro svezení je, aby měli trvalé bydliště v Bohumíně. Momentálně taxi může využít až 2300 seniorů, od roku 2015 to po snížení věkové hranice bude už 3600 seniorů.