FK ERA-PACK Chrudim
4.kolo
FC Tango Brno
FK ERA-PACK Chrudim
5 : 2

(3:1)
FC Tango Brno
Branky a nahrávky:
8. Slováček (Koudelka), 10. Max (Rešetár), 16. Alvarito (Felipe), 23. Slováček (M. Mareš), 33. Max.
5. Záruba (Šidla), 30. Belej (M. Mareš).
Rozhodčí: Kaštánek - Matyš. . Diváci: 275.
Sestavy:
Žďánský (Ton) – Koudelka, Chmelík, M. Mareš, Max, Kilmer, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe.
Kubíček (Bočánek) – Vlček, Svoboda, Mareš, Brůna, Buršík, Šidla, Belej, Záruba, Cenek, Tachtadžis, Chlad.

Tango Brno začalo zápas v Chrudimi velice sympaticky a aktivně. V 5. minutě poslal ránu pod břevno domácího brankáře Žďánského Záruba a hosté vedli! Východočeši se nenechali zaskočit a o tři minuty později vyrovnali. Přihrávku Koudelky zužitkoval Slováček – 1:1.

Tango mělo vzápětí další velkou šanci, ovšem Záruba přestřelil. V 10. minutě se opět radovala Chrudim, když Rešetárův pokus procpal za Kubíčkova záda Max. Přestávkové vedení ERA-PACKu 3:1 vystřelil v 16. minutě Alvarito.

Krátce po přestávce Chrudimští udeřili počtvrté. Slováčkovu ostrou přihrávku před branku tečoval brněnský kapitán Belej tak nešťastně, že míč přeplachtil i samotného brankáře Kubíčka – 4:1.

Jihomoravané následně vsadili na power play, ovšem úspěšní byli jen na půl! Nejdříve sice Belej snížil na 2:4, ale vzápětí vybojoval míč Max a uklidil jej do prázdné klece na konečných 5:2.

Vlastimil Bartošek: Pro naše mladé hráče to byla zkušenost

Chrudimský trenér Daniel Ibañes měl po utkání radost: „Jsem fakt spokojený! Vyhráli jsme a teď nás čeká týden pauza. Někteří hráči odlétají s reprezentací, ale s ostatními budeme mít dostatek času pracovat. O výhře rozhodl fakt, že všichni hráči, kteří za nás nastoupili, hráli dobře. Byli jsme lepší.“

Také Tango podle kouče Vlastimila Bartoška nepředvedlo zlý výkon: „Nehráli jsme špatně, ale projevila se zkušenost hráčů ERA-PACKu. My jsme přijeli bez dvou opor, Jana Havla a Dima Chadzidise. Náš celek byl hodně mladý, což se v konečném zúčtovaní projevilo.“

„Ze začátku jsme měli nějaké šance, vedli jsme a mohli jsme vstřelit i branku na dva jedna, ale to se nestalo. Chrudim nás potrestala. Dostali jsme branky, které bychom normálně dostávat neměli. Pro mladé kluky to však byla dobrá zkušenost. Chceme se zlepšovat a jednou Chrudim porazit,“ dodal.