Chrudimští futsalisté si v týdnu splnili pohárovou povinnost, když zvítězili na hřišti Vokna Kroměříž. V sestavě úřadujícího mistra se poprvé objevil Brazilec Rodrigo Taverna, který by mohl v pátek nastoupit proti „svým“ z Tanga.

Naopak do Chrudimi se vrací Michal Mareš mladší. Ale tentokrát jako soupeř a střelec Tanga posledních zápasů, a to včetně toho pohárového ve Vysokém Mýtě, kde však Brněnští neuspěli po dramatickém penaltovém rozstřelu.

„Jedeme do Chrudimi, kde nemáme co ztratit. Po dvou výhrách stojíme znovu nohama pevně na zemi a víme, že ERA-PACK je v jiném levelu a čeká ho letos tvrdá bitva s Teplicemi o titul,“ řekl prezident Tanga Brno Jiří Štěrba.

„Samozřejmě to neznamená, že jedeme do Chrudimi jen na výlet! A také víme, že domácí stále nemají kompletní sestavu, k herní dokonalosti jim proto ještě něco chybí,“ neskládá prezident brněnského klubu předem zbraně.

Zajímavostí utkání je určitě ta skutečnost, že si oba týmy navzájem prohodily hráče. „Z Chrudimi přišel do Tanga na hostování Michal Mareš mladší a tento týden přestoupil opačným směrem Rodrigo Taverna,“ dodal Štěrba.

Jak si vedly oba celky v osmifinále Poháru FAČR?

Vokno Kroměříž – FK ERA-PACK Chrudim 2:5 (0:2)

  • Branky: 24. Buksa, 36. Chmela – 10. Slováček, 18. Max, 24. Alvarito, 27. Kilmer, 33. Rešetár.
  • Vokno Kroměříž: Podhradský – Buksa, Kalina, Stojaník, Šilinger, Mršťák, Chmela, Bosák.
  • FK ERA-PACK Chrudim: Ton (21. Ždánský) – Koudelka, Chmelík, M. Mareš, Max, Kilmer, Alvarito, Rešetár, Slováček, Taverna. Trenér: Daniel Ibañes.

1. FC Nejzbach Vysoké Mýto – FC Tango Brno 6:5 pen. (2:2, 4:4)

  • Branky a nahrávky: 5. Formánek (Sklenář), 13. Jiráský, 35. Formánek, 40. Gerčák, 48. Vágner, rozhodující pk Sklenář – 16. Mareš (Svoboda), 19. Záruba (Brůna), 32. Belej (Brůna), 35. Mareš, 50. Mareš. ŽK: Jiráský (VM). ČK: 24. Jiráský (VM). Diváci: 100.
  • Vysoké Mýto: L. Gerčák – Jiráský, Michalec, Šabata, Vladyka, Popelka, Hrubý, Krátký, Formánek, Sklenář, Vágner. Trenér: Marek Kopecký.
  • Tango Brno: Kubíček – Chadzidis, Vlček, Svoboda, Mareš, Brůna, Buršík, Šidla, Belej, Záruba, Cenek, Tachtadžis. Trenér: Vlastimil Bartošek.