Koncert, který se bude konat 18. 11. 2014 ve Smetanově síni Obecního domu, Linda Vojtová nejen organizuje, ale je taktéž jeho jedinou sponzorkou. Jelikož ale tráví většinu svého času mimo ČR, pomáhá jí se zařizováním koncertu její maminka Taťjána Vojtová.

Na dva dny si česká topmodelka žijící v USA odskočila od svých povinností a v už tak naplněném diáři si vyhradila čas pro svého dědečka. Do Prahy přijela na otočku doladit vše potřebné s hosty, orchestrem, finalizovat harmonogram skladeb pro vydávané CD či dotvořit scénář s Alfrédem Strejčkem, který bude koncert moderovat.

Koncertu se již nemohu dočkat, příznává Linda Vojtová

„Když se procházím po nádherných prostorách, jako je secesní Obecní dům v Praze, nemohu se dočkat, až tady zazní dědova hudba. Věřím, že veškerá má snaha spolu s dědovou nezaměnitelnou muzikou a vynikajícím orchestrem vytvoří něco, na co budou všichni v sále dlouho vzpomínat,“ sdělila na krátké návštěvě Prahy úspěšná topomodelka.

Linda Vojtová si na svá bedra naložila opravdu náročný úkol, jehož výsledek ovšem potěší nejen ji, její rodinu a samotného skladatele Vadima Petrova, ale také celou Smetanovu síň Obecního domu, v níž bude v den “D“ sedět na tisíc lidí - milovníků vážné hudby a skladeb, jež zazněly ve stovkách českých filmů a pohádek.

Účast na koncertě potvrdila řada známých osobností

Účast na tomto koncertě potvrdili například i Petra Černocká, Mário Klemens, Hana Maciuchová, doc. Jan Měšťák, Libor Pešek, Jaroslav Svěcený, Helena Štáchová nebo Josef Zíma. Vadim Petrov je však uznávaný, stejně jako jeho vnučka Linda, celosvětově, a proto na jeho koncert přijedou hosté například i z New Yorku. Lístky je již teď možné zakoupit na www.ticketportal.cz.

Na připravovaném koncertě se současně pokřtí rovněž nové CD s výběrem nejoblíbenějších skladeb Vadima Petrova v podání FILMharmonic Orchestra Prague pod vedením Adama Klemense s velkým smíšeným sborem Martinů Voices sbormistra Lukáše Vasilka.

Více se o Vadimu Petrovovi dozvíte na www.petrovmusic.com či na wikipedii.