Pro podzimní turné byla připravena společná skladba s názvem Bouřlivá krev (Mikhaylov, Urban/ Fabien), která je již zveřejněna k poslechu na webových a FB profilech obou kapel. Ta bude pochopitelně součástí společného bloku na koncertech, atraktivního a dosud asi nevídaného prvku, kdy na jednom pódiu bude hrát všech deset hudebníků.

Koncerty na celém turné bude otevírat ostravská skupina Absolut Deafers. Ta na české rockové scéně působí již tři roky a přináší mix tvrdě rockových riffů a melodického projevu s českými a anglickými texty.

„Na turné se těším. Věřím, že opět dáme dohromady speciální kuriozity, jež na běžných koncertech neděláme, a že se bude na co dívat a co poslouchat. Na světě je další naše nová společná skladba s názvem Bouřlivá krev. Ta zazní ve společném provedení i na koncertech,“ řekl kytarista Arakainu Jiří Urban.

Turné končí 20. prosince ve Spáleném Poříčí

Připomeňme, že společné "ARAKAIN DYMYTRY TOUR" se již na jaře setkalo s nadšenými reakcemi fanoušků a taktéž pořadatelů, proto je jeho pokračování logickým vyústěním.

Skupiny během podzimu zavítají na 21 míst v celé ČR a fanoušci mají z čeho vybírat. Premiéra je naplánována na 17. října v Hořovicích, následuje Toužim, dále Pardubice, Ostrava, Vysoké Mýto, Zlín, Jindřichův Hradec nebo Hranice a celé turné končí 20. prosince na tradičním místě ve Spáleném Poříčí.

Vstupenky na koncerty po České republice je možné zakoupit v předprodejích sítě Ticketportal a Ticket-Art nebo na webu Arakainu (v e-shopu). Zde můžete rovněž zvolit novinku zakoupení vstupenky přes aplikaci do chytrých telefonů Cool Ticket. Celá transakce (včetně platby) proběhne do dvou minut .