Helas Brno – FC Tango Brno 0:4 (0:1)

  • Branky a nahrávky: 18. Chadzidis (Brůna), 34. Jan Havel (Belej), 34. Mareš (Kubíček), 36. Belej. Rozhodčí: Vomastek – Kincl. ŽK: Mareš, Záruba (oba Tango). Diváci: 377.
  • Helas Brno: Šimon (Dang) – Cupák, Vlach, Šplíchal, Lacko, Lerch, Švihálek, Presl, Klimeš, Josef Havel, Sýkora. Trenér: Jan Loup.
  • Tango Brno: Kubíček (Bočánek) – Chadzidis, Vlček, Svoboda, Mareš, Belej, Brůna, Buršík, Šidla, Záruba, Jan Havel, Cenek, Tachtadžis. Trenér: Vlastimil Bartošek.

Úvodní gól tohoto střetnutí padl až dvě minuty před přestávkou. Skóre otevřel Chadzidis. Na další trefy se čekalo až do 34. minuty, v níž Tango udeřilo hned dvakrát.

Nejprve zvýšil na 2:0 Jan Havel, aby třetí gól hostí mohl vzápětí přidat Mareš, pro něhož to byla první branka v dresu Tanga. Poslední branku utkání vstřelil kapitán Tanga Belej při power play soupeře – 0:4.

„Věděli jsme, že půjde o náročný zápas. Čekali jsme, že utkání rozhodne první branka, kterou jsme dostali my v osmnácté minutě po naší hrubé chybě. Poté jsme bohužel odehráli stejný duel jako na Kladně: žádná střela, žádná šance! Byli jsme jaloví,“ zlobil se domácí trenér Jan Loup.

Ten následně pokračoval v hodnocení: „Neřekl bych, že se nám moc nedařilo! S Tangem se určitě dalo hrát, ale nevytvořili jsme si žádnou šanci. Na tři góly jsme soupeři nahráli a čtvrtý jsme dostali při naší power play. To, že jsme dali za dva zápasy jeden gól, o něčem svědčí. Tréninková morálka je také na bodě nula. Tango vyhrálo zaslouženě, bylo holt lepší.“

Podle kouče Tanga Vlastimila Bartoška postavili hosté svou taktiku na dobré obraně: „Řekli jsme, že budeme poctivě bránit, s vysunutou obranou. Nechtěli jsme protivníka nechat odpočinout, aby David Cupák nehrál celé utkání.“

„Chtěli jsme soupeře unavit a donutit k chybám. Hráli jsme poctivě a trpělivě! Akorát jsem měl ke konci strach, aby zápas nedopadl jako se Spartou Praha, ale kluci ho odbránili opravdu skvěle. Zaslouženě jsme vyhráli, hráče musím pochválit,“ dodal spokojený Bartošek.