Roman Málek odchytal v dresu ostravského klubu mnoho vynikajících utkání, Vítkovice navíc v roce 2011 dotáhl až do finále play off, kde jeho tým nestačil na suverénní Třinec. V letošní sezoně jej ale trenéři nezařadili do A-týmu, když dali přednost trojici Daniel Dolejš, Filip Šindelář a René Svoboda.

„Jsem rád, že budu mít opět příležitost si zachytat. Z Vítkovic ale neodcházím s nějakou záští, prožil jsem tady krásné sezony a mám nač vzpomínat,“ uvedl sedmatřicetiletý Málek pro oficiální webové stránky Vítkovic.

„Konečně jsme dospěli k závěru, jenž je výhodný pro všechny strany. My jsme samozřejmě Romanovi vděční za to, co pro náš tým v minulých letech udělal! Nyní byl ale mimo kádr a přitom stále u nás, proto jsme pracovali na tom, aby mohl přestoupit do jiného extraligového mužstva,“ podotkl generální manažer ostravského klubu Petr Husička.

„Roman odchází do Mladé Boleslavi na hostování do konce sezony, poté mu vyprší také smlouva u nás ve Vítkovicích,“ dodal Husička.

„Roman je brankářem, jenž s sebou přináší zkušenosti a zdravou konkurenci,“ řekl pro klubový web Bruslařského klubu kouč František Výborný. „Brankářský post je prakticky ten nejdůležitější a my jsme na něm chtěli ještě zapracovat,“ dodal trenér aktuálně dvanáctého týmu extraligové tabulky.