Zpestřením bude účast německých jezdců, kteří odstartují v rámci otevřených soutěží. Bude tedy zajímavé porovnávat výkony domácích účastníků s těmi z jezdecky nejvyspělejší země.

O medaile se utká celkem čtrnáct soutěžních dvojic

V kategorii 1A se vedle stříbrného medailisty z loňského roku Lukáše Hnáta představí Němka Silvia Logemann, a to se dvěma svými koňmi – Rothana a Danjo AS. Konkurenci ve třídě 1B poté nebude mít obhájkyně mistrovského titulu Anastasja Vištalová s Jambem, jež byla jedinou paradrezurní účastnicí letošních Světových jezdeckých her konaných v Normandii. Jediná jezdkyně – Jana Berušková s Narcisem – předvede své výkony ve skupině II.

Naopak skupina III bude mít opravdu silnou konkurenci. Z Čechů zcela jistě bude na přední pozice útočit Jan Rous s Lilií, který před rokem získal bronz a nejednou se stal v minulosti i mistrem republiky. Další české jezdce Kateřinu Lesovou s Violou 9 a Helenu Novotnou s Goliášem doplní ještě dvě německé reprezentantky Bettina Sonntag s Quelle Couleur a Martina Bezinger s koňmi Picaro 67 a Fulton ´s Point.

Poslední kategorie IV má na seznamu přihlášených dva jezdce, přičemž Jiří Giogas nastoupí se dvěma koňmi – s Agathou a Lancelotem. Konkurovat mu bude Zuzana Fialová s Afroditou.

Cena Zuzky pro neklasifikovatelné a začínající jezdce

V Ceně Zuzky se budou snažit předvést co nejkvalitnější výkony Petr Novák, Tereza Bubcová, Barbora Voslařová, Jarmila Plháková, Petra Nálepková, Jan Decastelo a rovněž Jan Rous. Ten v této soutěži nastoupí s Codamem, který nemá vyjetou drezuru pro účast v mistrovském závodu.

Zajímavostí je skutečnost, že ve funkci hlavní rozhodčí bude Jane McGarel-Groves – FEI mezinárodní rozhodčí z Velké Británie. Ve sboru rozhodčích jí doplní Pavla Loudová a Hana Štěpánová.