FK ERA-PACK Chrudim – KMF Železarec Skopje 4:2 (2:2)

• Branky a nahrávky: 2. Max (Slováček), 8. Alvarito, 31. Max (M. Mareš), 40. Max – 2. Leovski (Gligorov), 13. Novakovič. Rozhodčí: Boškovič (Č. Hora), Bogalho (Portugalsko). ŽK: Alvarito – Arsovski. Diváci: 600.
  • Sestavy:
  • Chrudim: Ton (Olinha, Žďánský) – Alvarito, Max, Rešetár, Slováček – M. Mareš, Felipe, Koudelka, Chmelík, Kilmer. Trenér Daniel Ibañes.
  • Skopje: Josimovič (Udovaljev) – Leveski, Gligorov, Leovski, Todorovski – Ismaili, Krstevski, Arsovski, Ivanov, Jovanovski, Micevski, Novakovič.

Chrudim měla dobrý vstup do utkání, když ve druhé minutě našel Slováček ve vyložené pozici před brankou Maxe, který ranou z voleje pod břevno rozjásal domácí fandy poprvé – 1:0. Jenže vedení ERA-PACKu trvalo pouze pár vteřin! Prakticky po rozehrávce se Makedonci dostali před brankáře Tona a Leovski bleskurychle vyrovnal na 1:1.

Po hektickém začátku se na další trefu čekalo až do 8. minuty, kdy si domácí Alvarito postavil z makedonských obránců slalom a své sólo završil i kličkou brankáři – 2:1. Avšak do šaten se šlo za nerozhodného stavu 2:2, když ve 13. minutě dva hráči Skopje obrali o balon Felipeho a Novakovič tvrdou přízemní ranou k tyči vyrovnal.

Úvodní minuty po přestávce patřily Skopje. Železarec zatlačil ERA-PACK, jenž musel podržet gólman Ton. Nepříjemné okamžiky, kdy několikrát Chrudimští zahodili své šance, vzaly za své ve 31. minutě. Trenér Daniel vsadil na power play a Maxova dělovka se odrazila od tyče do brankáře a do brány. Štěstí se tedy přiklonilo na stranu domácího týmu, který se ujal vedení 3:2.

V závěru hosté vsadili vše "na jednu kartu" a začali hrát bez brankáře. Chybu v rozehrávce ovšem potrestal domácí Max, který střelou přes tři čtvrtiny hřiště zkompletoval hattrick a stvrdil postup ERA-PACKu Chrudim do elitní skupiny UEFA Futsal Cupu.