FK ERA-PACK Chrudim – MFC Stolitsa Minsk 3:2 (2:1)

• Branky a nahrávky: 5. Alvarito (Felipe), 9. Slováček (Felipe), 36. Slováček (Alvarito) – 4. Silčenko (Gumenjuk), 36. Černik (Gorbenko). Rozhodčí: Lemal (Belgie), Boškovič (Černá Hora). ŽK: Rešetár (CHR). Diváci: 600.
  • Sestavy:
  • FK ERA-PACK Chrudim: Ton (Žďánský, Olinha) – Alvarito, Max, Slováček, Rešetár – Michal Mareš, Felipe, Koudelka, Chmelík, Kilmer. Trenér: Daniel Ibañes.
  • FC Stolitsa Minsk: Poljakov (Zrubovič) – Junakov, Silčenko, Gumenjuk, Ivaško– Čibisov, Kuzněcov, Černějko, Pilecki, Černik, Ždanovič, Gorbenko.

Futsalisté Chrudimi od začátku utkání drželi balon, ale z první šance dokázali udeřit Bělorusové. Gumenjukova střela se odrazila před bránu, kde míč poslal hlavou do chrudimské sítě Silčenko – 0:1.

Avšak chrudimský ERA-PACK se brankou nenechal zaskočit a prakticky hned po rozehrávce vyrovnal. Felipe našel krásnou uličkou Alvarita, pro nějž nebyl problém srovnat na 1:1. V 9. minutě už Chrudim vedla. Slováček se uvolnil po pravé straně, obešel brankáře Poljakova a zasunul míč do branky – 2:1.

Ve druhé půli Bělorusové ukázali, jak nepříjemný futsal praktikují. Chrudim se nedostávala do šancí. Když se poté pracně do nějaké dostala, ztroskotala na spolehlivě chytajícím brankáři Poljakovovi.

Nejnebezpečnějším hráčem hostů byl bezesporu Černik, jenž dokázal zmrazit chrudimskou halu čtyři minuty před koncem, když míč po přihrávce Gorbenka poslal přímo pod břevno Tonovy brány – 2:2.

Domácí však znovu velmi rychle přispěchali s odpovědí. Matěj Slováček totiž napřáhl z větší vzdálenosti bodlem a balon zapadl díky clonícímu Rešetárovi přesně za tyč – 3:2. Hubené vítězství Chrudimští uhájili, a to i při nebezpečné power play soupeře.