Úvod středečního duelu byl z obou stran poměrně nervózní. Důležitost utkání svazovala ruce jak hráčům Vsetína, tak Nového Jičína. „Bylo to nervózní. Šlo o první zápas ligy a obě mužstva chtěly do soutěže vstoupit vítězně,“ hodnotil vyrovnanou bitvu Mikšovský. Vsetínu psychicky pomohl první gól, který přišel právě z hole sedmadvacetiletého útočníka. Domácí tým hrál první přesilovku zápasu, když to od modré zkusil obránce Hurtík. Jeho dělovka se po několika odrazech dostala až před Adama Mikšovského a ten pohotově dorazil puk za Ilášova záda.

A když se v polovině střetnutí trefil ve dvojnásobné početní výhodě Nedbálek, nervozita z Valachů definitivně opadla. „Ty góly nám pomohly, uklidnili jsme se,“ souhlasil Mikšovský. „Nicméně důležité bylo, že jsme hráli dobře dopředu a vytvářeli si i šance. Hráli jsme zodpovědně a byť jsme i tentokrát bojovali s disciplinovaností, proměnili jsme přesilovky. Soupeři se však postupem času naučí číst jeden druhého, takže musíme pořád vymýšlet nové věci,“ dodal.

Nerovnoměrný počet hráčů na ledě pramenil především z emocí, jež mnohdy vzplály až nečekaně rychlým plamenem. Svojí troškou do mlýna přispěl také Michal Žák, obránce, se kterým Vsetín počítal pro sezonu, ale jenž týden před startem soutěže odešel právě do Nového Jičína. Ve středu tak nastoupil proti svým bývalým spoluhráčům a psychicky zápas příliš nezvládal. „Tohle je jeho věc,“ nehodlal se na Žákovu adresu vyjadřovat Mikšovský. „Rozhodl se, jak se rozhodl, a dneska hrál tak, jak hrál. Nebudu to vůbec komentovat,“ uvedl nový asistent kapitána.

Byl to zápas brankáře Hromady, říká Mikšovský

Místo toho pochválil spoluhráče za bojovnost a věřil, že cenné vítězství posílí jeho tým do dalších bojů. „Základ byl v letní přípravě, která byla velmi kvalitní a pestrá. Dřeli jsme i v srpnu, kdy byly tréninky někdy skoro tříhodinové. Snad z toho budeme hodně těžit,“ přál si, aniž by první výhru nějak přeceňoval.

Už v následujícím kole navíc parta v nových zelenožlutých dresech zajíždí do Poruby, kde vyzve mančaft kouče Martina Smetáka. O kvalitách ostravského celku Valaši moc dobře vědí. „Ve druhé lize není soupeř, jenž by se dal porazit hladce 5:0. Všichni makají, cvičí, snaží se zdokonalovat. Nicméně Poruba má opravdu velmi kvalitní mužstvo,“ poznamenal Mikšovský.

Na co se tedy musí se spoluhráči připravit? Kudy povede cesta k dalším třem bodům? „Chceme vycházet ze zabezpečené obrany. Musíme zlepšit bránění, neboť proti Novému Jičínu jsme v něm měli mezery. Pokud by nás nepodržel Petr Hromada, mohlo to utkání vypadat jinak. Byl to jeho zápas,“ uzavřel.