„Výstavbu sportovní haly v Bohumíně jsem pozorně sledoval a celý projekt se mi od začátku hodně zamlouval. Rozhodli jsme se tak, že v rámci propagace našeho klubu a vůbec ženské házené jako celku sezónu zahájíme právě tam,“ potvrdil majitel porubského klubu Libor Adámek. Přestože to Sokolu přineslo řadu logistických problémů, své přání dokázal šéf loni třetího nejlepšího týmu u nás realizovat: „Za podstatné považuji, že souhlasila taktéž Slavia. Je třeba do Bohumína vozit autobusem hráčky a v den utkání i naše fanoušky. Ovšem to zvládneme, vždyť je to z Ostravy po dálnici kousíček.“

Porubské házenkářky si novou halu v Bohumíně mohly osahat již v přípravě! Před utkáním totiž trenér Ján Beňadik naordinoval v dosud zcela neznámém prostředí tři odpolední tréninky. „To jsme uvítali, protože s výstavbou haly se v Bohumíně podařilo rozhýbat dívčí házenou. Zatím nás celkem rychle přibývá a tréninků porubského Sokola jsme využili i k tomu, že jsme našim děvčatům v praxi mohli ukázat, co po nich chceme,“ konstatoval kouč házenkářek 1. SC Bohumín ´98 Jaroslav Kalous.

Přiláká špičková házená do hlediště i Bohuníňáky?

Šanci přivítat ve městě střetnutí házenkářské interligy přivítal i místostarosta Bohumína Igor Bruzl. „Je naším cílem halu plně vytížit a takové zápasy nám pomohou v její propagaci. Jsem rád, že jsme se s Porubou dohodli. Doufáme, že se děvčata v našem městě budou cítit jako doma. Rovněž nás zajímá, zda ženská házená přiláká do hlediště i Bohumíňáky, jelikož se ještě dosud nikdy tak vysoká soutěž v kolektivním sálovém sportu ve městě nehrála,“ dodal Igor Bruzl. Vstupenky v ceně 40 korun budou k dostání v hale přímo před utkáním.

Město Bohumín novou sportovní halu slavnostně otevřelo v pátek 5. září. Její výstavba stála 50 milionů korun. Nová hala v sobě ukrývá hned čtyři hřiště, a to pro sálové sporty, fotbal, tenis a badminton.