„Jezdili jsme slalom. Prkno Evce udělalo stejný pohyb jako na konci zimy, kdy si ten kotník zlomila, a úplně stejným mechanismem ji do toho kloubu 'koplo'! Naštěstí to neoteklo, jelikož jsme to hned zaledovali. Ledovali jsme celou noc a hned jeli do Prahy," popsal trenér Marek Jelínek.

Po návratu z Itálie se olympijské vítězky ze Soči ujali špičkoví lékaři v Centru pohybové medicíny Pavla Koláře. Rentgen obnovenou zlomeninu neprokázal, magnetická rezonance ovšem odhalila poraněné vazy.

„Jedná se o poškození postranních vazů s tím, že tam jsou ještě i kalcifikace, tedy zvápenatění v průběhu těch vazů, z doby předchozího úrazu. A jak se to znovu podvrklo, tak ty kalcifikace nevadí při zátěži, ale bolí na pohmat,“ uvedl ortoped z CPM Pavla Koláře Robert Frei, jenž teď o zraněnou snowboardistku pečuje.

„Domlouvali jsme se, že buď zvolíme konzervativní postup, tedy že zklidníme ten kotník a dohojíme lehce potrhané vazy, nebo půjdeme cestou operačního ošetření, kde by byly odstraněny kalcifikace. Doba rekonvalescence by se ale prodloužila,“ vysvětlil Frei.

Po konzultaci s prof. Pavlem Kolářem se tým okolo snowboardistky nakonec přiklonil ke konzervativní léčbě bez operačního zásahu. Do třech týdnů by tak Eva Samková mohla opět naskočit do tréninku.