Reprezentace vyšla z turnaje vítězně i přesto, že v prestižním utkání v sobotu v podvečer (před necelými dvěma stovkami diváků) prohrála s extraligovými šampiónkami z Vítkovic 1:2. Ostravanky ovšem v nedělních bojích klopýtly v repríze semifinále extraligy s Chodovem, nakonec braly až bronz. Do turnaje zasáhla i dvě slovenská družstva, kvalitou však české špičce nestačila.

Mistrovský FBK Tvrdošín získal své jediné dva bodíky v souboji s bronzovým celkem tamní extraligy z Pruského, a to díky vítězství na nájezdy. Pruské zase dokázalo po nájezdech zdolat Liberec. „Rozhodně ovšem byla účast mužstev ze Slovenska příjemným zpestřením turnaje! A rádi bychom se i v budoucnu pokusili k nám dostat přední týmy z okolních zemí, třeba i z Polska,“ uvedl šéf turnaje Ondřej Veselý, jenž měl o pokračování tohoto turnaje jasno: „Ve hře je varianta, že příští rok by se turnaj konal jenom v Bohumíně, speciální povrch bychom připravili na místním zimním stadionu. Družstvům by tak odpadala nutnost cestovat do Ostravy. Nicméně uvidíme, jak se povede získat finanční prostředky.“

Potřebujeme se utkávat s naší špičkou, tvrdí trenér Janovský

S turnajem, který byl premiérovou ostrou zatěžkávací zkouškou zbrusu nové sportovní haly v Bohumíně, panovala mezi účastníky ohromná spokojenost! Všichni projevili zájem podobně výborně obsazeného turnaje se zúčastnit i v příštím roce. „Jsme moc spokojeni. Organizačně byl turnaj naprosto výtečně zvládnutý. Přesně po takovém měření sil jsme volali. Potřebujeme se utkávat s naší špičkou. Herně, ale i výsledkově jsme asi dokonce předčili očekávání,“ konstatoval nadšený trenér reprezentace ČR Miroslav Janovský.

Podle jeho názoru by v budoucnu prospěla Bospor Women´s Cupu ještě třeba i účast dalších celků z Prahy. „Bylo by dobré, pokud by tomu přizpůsobily svůj program třeba i kluby jako Herbadent nebo Bohemians. Prospělo by to hlavně našemu modelu tzv. "plovoucí" reprezentace, kdy hráčky mohou některé duely odehrát za náš tým a další za svůj klub. Vidíme tak v akci větší počet adeptek startů za národní celek. Chápu ovšem i organizátory, kteří chtěli přilákat třeba slovenskou špičku, i když ta tedy zatím na nejlepší naše týmy neměla,“ dodal Miroslav Janovský.

KONEČNÉ POŘADÍ: 1. reprezentace ČR 12 bodů (Chodov 5:1, Vítkovice 1:2, Liberec 8:0, Pruské 12:4, Tvrdošín 9:0), 2. TJ JM FatPipe Chodov 12 bodů (Vítkovice 5:1, Liberec 3:1, Pruské 4:2, Tvrdošín 9:2), 3. 1. SC Vítkovice Oxdog 12 bodů (Liberec 6:1, Pruské 5:1, Tvrdošín 4:2), 4. FBC Crazy Girls Liberec 4 body (Pruské 4:5 po SN, Tvrdošín 4:2), 5. ŠK 98 Pruské 3 body (Tvrdošín 2:3 po SN), 6. FBK Tvrdošín 2 body.