„Proměřování haly trvalo asi patnáct minut. Bohumín je ode dneška držitelem nového rekordu – sportovní plochy se čtyřmi hřišti pod jednou střechou. Tato rekordní plocha má rozměry 62 x 44,5 m. To znamená, že sportoviště zabírají plochu 2 765,7 metru čtverečních,“ uvedla komisařka Hana Valová z agentury Dobrý den.

Bohumínská hala bude zapsána jako největší svého druhu v České republice do České knihy rekordů. Pro Bohumín jde o 10. rekord v pořadí. Ten poslední získalo město v červenci při slavnostním otevření originální lanové atrakce – Mauglího stezky v zábavném areálu pro děti Hobbparku.

K dispozici jsou hned čtyři různá hřiště

Rekordní sportoviště má čtyři hřiště. Každé z nich dokáže uspokojit množství týmových a také individuálních sportů. Hřiště s polyuretanovým povrchem o rozměrech 20 x 40 metrů je určeno pro sálové sporty jako basketbal, volejbal, házená, futsal nebo florbal. Na své si na něm přijdou i badmintonisté, kteří na něm najdou hned čtyři kurty. Ke hřišti náleží tribuna pro cca 200 diváků.

Další hřiště o rozměrech 18 x 40 metrů disponuje tím nejmodernějším typem umělého trávníku, tzv. 5. generace. Využijí ho jak fotbalisté, tak i nohejbalisté nebo volejbalisté. Třetí plochou je poté tenisový kurt s povrchem s betonovou stěrkou. A zcela samostatně stojí čtvrtá sportovní plocha, kterou je hřiště pro badminton. Prostor však využijí také vyznavači zumby, aerobiku, jógy i jiných podobně zaměřených aktivit. V prostoru haly se nachází také plně vybavené zázemí, deset šaten a sprch. U haly vyrostla i nová parkovací místa. Hala má ocelovou konstrukci a zabírá plochu 3 715 metrů čtverečních.

První opravdovou zatěžkávací zkouškou projde tato hala hned o víkendu 6. a 7. září, kdy se v ní uskuteční florbalový turnaj žen nazvaný Bospor Women´s Cup 2014. Síly v něm změří přední české a slovenské kluby, stejně tak i česká reprezentace. Vstup na víkendová utkání je volný.