Trasu naplánovala Toužimského manželka

Během roku je Honza s Arakainem koncertně vytížený, což je mj. důvod, proč vzal na tento výlet i svoji manželku, která taktéž jezdí na motorce. Právě ona naplánovala zajímavou trasu po Slovensku, na níž si užijí rovněž serpentiny místních hor. V pondělí tak vyrazili z Prešova směrem na Poprad, odkud dále pojedou na Banskou Bystricu, Zvolen až do Bratislavy.

Následně je čeká cesta do Prahy, kde v pátek Honza vystoupí s Arakainem na Prague Harley Days. „Přes léto máme třicet koncertů, kdy se moje žena doma stará se o naše dcery. Proto je výborné na chvíli společně vypadnout z reality a vyventilovat se,“ vysvětluje Honza.

Sám je velkým příznivcem motocyklů, doma v garáži má zaparkovaný vlastní Harley-Davidson Breakout. Při otázce, jestli se nebojí, že se po tomto zážitku rozhodne pro jiný stroj, má jasno. „Na Street Glide jsem absolvoval i cestu na Balaton a zpět. Je to namakaný stroj, ať už z hlediska elektroniky nebo taktéž funkčnosti a pohodlí. Má tempomat, což je fajn na dlouhé tratě, navigaci, kufr a jezdec je na něm chránený pred větrem. Užil jsem si ho, ale u mě stále vede Breakout.

Arakain na Slovensku vystoupí až za rok

Po létě již skupina plynule naváže na úspech jarního turné, které absolvovala s vycházející hvězdou naší metalové scény Dymytry. „Turné bylo úspešné až tak, že si fanoušci i pořadatelé vyžádali pokračování. Od podzimu navštívíme asi všechna typická města v České republice, ve kterých se nám dobře hraje, všechno funguje, jak má a místo disponuje kvalitními sály. A uvažovali jsme i nad zopakovaním našeho Thrash turné, na kterém by opět zazněla první dvě alba. Na další rok zatím novou desku neplánujeme, neboť se chceme věnovat propagaci posledního CD Adrenalinum,“ vysvětluje zpěvák k plánům kapely.

Na aktuální Arakain Dymytry Tour mohou fanoušci dokonce sestavit playlist! Do konce září mohou totiž hlasovat o požadované sklady na speciální adrese arakain.dymytry.cz.

Arakain na Slovensko zavítá nejdříve v roce 2015. „Máme v plánu velkou věc, kterou teď nemůžeme prozradit, ale doufam, že se zastavíme i na Slovensku,“ dodává Honza Toužimský.