V pátečním duelu ERA-PACK vedl po trefě posily Kilmera 1:0, ale po přestávce Ukrajinci výsledek čtyřmi góly dokonale otočili. Třikrát se trefil D. Sorokin.

Sobotní souboj byl malinko odlišný. Tentokrát vedl 1:0 po přestávce Charkov. Chrudimský Alvarito sice střelou mezi nohy brankáře srovnal, ovšem vzápětí překonal hlavou Žďánského charkovský Kločko. I přes závěrečný velký nápor Chrudimi hosté hubené vítězství udrželi.

Chrudimští šli do obou duelů z tvrdé kondiční přípravy. „Nechci se vymlouvat na přípravu. Je to stejné pro oba týmy. Hráli jsme proti kvalitnímu celku, který měl skoro všechny hráče z ukrajinské reprezentace. A jak mohli všichni vidět, proti takovým týmům se hraje velmi špatně. Řekl bych, že skoro hůř než proti Brazilcům, neboť dobře běhají a všichni hrají stejně. My jsme v přípravě, proto jsme byli už trochu zatavení, ale na to se nesmíme vymlouvat,“ řekla k oběma zápasům chrudimská ikona Michal Mareš.

Michal Mareš: Ukrajinci mají výborný přechod do útoku

Výsledek byl pozitivnější v sobotu. „Oba zápasy ale byly stejné,“ opáčil Mareš, „Ukrajinci mají výborný přechod do útoku, dokázali z presinku krásně vyjet. V pátek jsme z toho dostali ve druhém dějství tři branky. V sobotu jsme hráli od půlky hřiště a soupeř také moc šancí neměl. Oba zápasy ale byly podobné.“

Co však bylo v obou střetnutích klíčové? Zřejmě gólová produkce. „Měli jsme několik šancí, které jsme nedali. Soupeř je naopak proměňoval. Charkov hraje vynikající futsal. Rozhodlo, že byli lépe fyzicky připraveni a silnější na balonu! Pořád však jde o přípravný zápas, navíc jsme nebyli kompletní. Myslím, že se budeme zlepšovat,“ dodal Michal Mareš závěrem svého hodnocení.

Výsledky:

FK ERA-PACK Chrudim – MFK Lokomotiv Charkov 1:4 (1:0)

  • Branky: 6. Kilmer – 21. D. Sorokin, 27. D. Sorokin (Žurba), 31. D. Sorokin, 39. Rogačev. Diváci: 120.
  • Chrudim: Ton, Žďánský – Chmelík, Max, Kilmer, Felipe, Rešetár, Koudelka, Slováček, Mareš M. Trenér Daniel.
  • Charkov: Litviněnko, Ivanjak – Kločko, Bilecerkivec, Žurba, Rogačev, Bessalov, Sorokin D., Ovsjanikov, Špygar, Šamly, Kyselov, Bondar, Sorokin O.

FK ERA-PACK Chrudim – MFK Lokomotiv Charkov 1:2 (0:1)

  • Branky: 23. Alvarito – 2. Špygar, 24. Kločko. Diváci: 130.
  • Chrudim: Žďánský, Olinha – Chmelík, Max, Kilmer, Felipe, Rešetár, Koudelka, Slováček, Mareš M., Alvarito. Trenér Daniel.
  • Charkov: Litviněnko, Ivanjak – Kločko, Bilecerkivec, Žurba, Rogačev, Bessalov, Sorokin D., Ovsjanikov, Špygar, Šamly, Kyselov, Bondar, Sorokin O.