Do metropole dorazí mistři všech čtyř nejkvalitnějších soutěží, tedy Vítkovice, švýcarský Wiler-Ersigen, finské Happee Jyväskylä a švédský mistr IBF Falun! Právě švédský velkoklub, jenž mimo jiné ovládl loňský Champions Cup, čeká na Chodov hned v prvním utkání.

„Na turnaj se (tak jako každý rok) těšíme, možnost poměřit síly se špičkovými celky ze zahraničí nepřichází každý den. Nás navíc čekají hned dva souboje s florbalovými mistry během dvou dní. Ve středu večer se v přátelském duelu střetneme se švýcarským Wilerem a ve čtvrtek již v rámci turnaje s Falunem,“ říká trenér Chodova David Podhráský.

Cílem florbalistů Chodova bude minimálně čtvrtfinále

Jaké tedy jsou cíle chodovských mužů pro nadcházející ročník Czech Open? „Stanovovat si cíle je velmi složité, zápasy ve skupinách jsou krátké a stát se může cokoliv. Avšak reálným cílem by mělo být minimálně čtvrtfinále, jež by nám pravděpodobně zajistilo zápas 3 x 20 minut proti špičkovému soupeři!“

Na turnaji se samozřejmě představí také chodovské ženy, které se po letních pohybech v kádru chystají na první větší společnou akci. „Czech Open 2014 bude jednou z prvních prověrek týmu pro nadcházející sezonu. Náš stávající perspektivní celek se podařilo doplnit na vytipovaných pozicích o nadějné a zkušené hráčky, hladové po týmovém úspěchu. A Czech open bude sloužit k vyzkoušení možných vazeb v sestavě. Hráčky tam dostanou prostor k tomu, aby ukázaly, že si zaslouží být v sestavě,“ říká trenérka Michaela Marešová.

Mládež si zatrénuje pod dohledem trenérů a hráčů Pixba

Czech Open je sice turnaj pro dospělé kategorie, ovšem zkrátka nepřijde ani chodovská mládež. Již před tímto turnajem si budou moci mladí Chodováci a Chodovačky zatrénovat pod dohledem trenérů či hráčů Pixba Wallenstam! Na trénink by měli dorazit mistři světa Martin Östholm a Patrik Malmström!

A jak se tedy přihodí, že švédské hvězdy přijedou trénovat mladé florbalisty v Česku, to nám přiblížil David Podhráský: „Když od nás před minulou sezonou odcházel Patrik Dóža do Pixba, tak jsme se rozhodli, že by bylo fajn, kdyby to přineslo něco celému klubu. Proto prezident Michal Bauer vyjednal podmínky, které mohou mít pro klub velký přínos do budoucna. Díky dohodě mezi kluby se mohlo několik našich mladých nadějí zúčastnit 'Star Campu', který pořádá právě Pixbo, a nyní si budou moci vyzkoušet i trénink pod vedením nejlepších hráčů světa.“

AKCE PŘED STARTEM CZECH OPEN

11.8.

18:00

ženy A

FAT PIPE Chodov

ELITE PRAHA

TJ JM Chodov

11.8.

19:30

muži A

FAT PIPE Chodov

FbŠ Bohemians

TJ JM Chodov

12.8.

18:00

ženy A

FAT PIPE Chodov

Bern Burgdorf Wizards (SUI)

TJ JM Chodov

13.8

16:00

mládež

TRÉNINK S PIXBEM WALLENSTAM

Jedenáctka

13.8

20:30

muži A

FAT PIPE Chodov

SV Wiler-Ersigen (SUI)

Jedenáctka

 

DOSUD ZNÁMÝ PROGRAM CZECH OPEN

14.8.

13:00

muži A

FAT PIPE Chodov

IBF Falun (SWE)

Podvinný mlýn

14.8.

13:00

ženy A

Tatran Střešovice

FAT PIPE Chodov

Jižní Sportovní

14.8

17:00

ženy A

FAT PIPE Chodov

Skoghalls IBK (SWE)

Jižní Sportovní

14.8.

18:00

muži A

Floorball Köniz (SUI)

FAT PIPE Chodov

Vinohrady

15.8.

10:40

muži A

AC Sparta Praha

FAT PIPE Chodov

Vinohrady

15.8.

10:40

ženy A

IBF Dalen (SWE)

FAT PIPE Chodov

Jedenáctka