Mountfield HK

Před začátkem letošního ročníku se v kabině Mountfieldu proměnila poměrně podstatná část mužstva. Celkem do týmu přišlo nebo z něj odešlo sedmnáct hokejistů. Mezi příchozími nalezneme i obránce Jiřího Vašíčka nebo útočníka Dávida Skokana. Naopak jedním z hráčů, kteří Hradec Králové opustili, je bek František Ptáček. Dlouholetá opora Mountfieldu zamířila do Brna.

Příprava Východočechů je v porovnání s Libercem o něco pozadu, k prvnímu ostrému testu nastoupili hráči teprve ve středu 6. srpna, kdy sehráli napínavé střetnutí s Amurem Chabarovsk z ruské KHL. Na regeneraci před soubojem s libereckými šelmami tedy nemají ani čtyřiadvacet hodin.

Trenérská lavička pátého mužstva základní části 2013/2014 navíc v utkání s ruským týmem šetřila celou řadu opor. Do boje s bývalým klubem libereckého gólmana Lašáka tak nenastoupili například Jaroslav Kudrna a Jiří Šimánek.

Bílí Tygři Liberec

Severočeský celek čeká již třetí přípravný zápas, a to ještě ani neskončil první ryze srpnový týden. Dosud Liberec nabíral herní praxi na cizích stadionech, v nové třinecké Werk Areně (2:6) a následně ve slávistickém Edenu (0:1), teď ho tedy čeká premiérová prověrka před vlastními diváky.

V doposud odehraných zápasech příliš shodných věcí nenalezneme. Zatímco do souboje s Třincem nastoupila značně osekaná sestava a výsledek hovořil jasně pro domácí hráče, na Slavii už nastoupili svěřenci Pavla Hynka v takřka kompletním počtu a utkání nakonec rozhodla jediná trefa. Lišil se i pohled do brankoviště, Ján Lašák a Marek Schwarz tak zatím každý zasáhli do jednoho duelu.