Výměna travnatého povrchu za pískový s geotextiliemi měla proběhnout již v průběhu první poloviny sezony. Právě kvůli tomu se původní červnový termín závodů posouval na polovinu září. „Bohužel přípravné práce si vyžádaly delší časové období. A proto jsme se nakonec rozhodli letošní ročník uspořádat v náhradních prostorech. Vybrali jsme jezdecké závodiště v Olomouci Lazcích,“ prozradil ředitel závodů Vladimír Hruška.

A proč Olomouc? „Jelikož nabízí kvalitní zázemí pro jezdce, koně a diváky. Je taktéž velmi dobře dopravně dostupné ze všech částí České republiky a velmi oblíbené je také mezi slovenskými jezdci. V současné době patří mezi vůbec nejkvalitnější na Moravě,“ dodal Hruška, který pevně věří, že příští rok se bude v Opavě Kateřinkách skákat na zcela novém kolbišti.

Zářijový termín závodů by měl každopádně zůstat, v jednání je však i možné rozšíření o jeden den. „Zda se bude závodit od pátku, nebo již od čtvrtka, to se ještě uvidí. V současné době připravujeme rozpis soutěží, který bychom měli během krátké doby publikovat na stránkách Českého skokového poháru,“ řekl Vladimír Hruška závěrem.

Před Velkou cenou města Opavy proběhnou ještě 3 kvalifikační kola Českého skokového poháru. Nejdříve od 14. do 17. srpna 2014 v Ptýrově u Mnichova Hradiště, kde se uskuteční v sobotu netradiční večerní Velká cena pod světly reflektorů, o týden později se extraligový seriál přesune do Ostravy Staré Bělé a poslední srpnový víkend bude deváté kolo hostit Plzeň. Tady se koná Velká cena pravidelně na krásném kolbišti v Českém údolí. Velká cena Opavy bude posledním předfinálovým kolem. O pohárové body se ovšem bude skákat i v Hořovicích – pouhý den před absolutním vrcholem, jímž je finále pro nejlepší čtyři jezdce se střídáním koní.

Více se dozvíte na www.ceskyskokovypohar.cz.