Z prvenství se radovala domácí Balticflora, která na turnaji neztratila ani bod! V nedělním utkání o první místo porazila ruskou Tjumen hladce 6:2. Cenu pro nejlepšího gólmana dostal teplický brankář Jeronimo, nejlepším střelcem se stal sedmibrankový Salák, nejlepším útočníkem byl vyhlášen Sláma. Tepličtí tak skutečně na Stínadlech kralovali. Ocenění pro nejlepšího hráče Balticflory získal Emerson.

„Turnaj hodnotím velmi kladně,“ řekl kapitán Teplic Jiří Novotný a pokračoval: „Šlo o začátek přípravy. Do zápasů jsme šli po třech trénincích. Hráli jsme tři nelehké zápasy, které předčily mé očekávání. Jsme všichni velmi spokojeni s tím, jak sezóna začala. Máme se hned na úvod od čeho odrazit.“

Tepličtí vyhráli všechny tři souboje, ale který byl ten top? „Rozhodně se počítá vítězství nad Tjumení, tedy mužstvem z ruské Superligy. Nebyl to jednoduchý zápas, ale zvládli jsme ho. Rovněž se mi líbila bitva se Spartou. Ve čtvrtfinále jsme s nimi všechny zápasy vyhráli o gól a nyní jsme konečně zvítězili větším rozdílem,“ radoval se kapitán vlků.

Balticflora představila na turnaji i nové posily. Hrajícího kouče Givu, Marsinia a brankáře Jeronima. „Gólman je velice dobrý! Až mě to překvapilo vzhledem k tomu, jakou má výšku. Je snad ještě menší než Tiago. Umí skvěle nohama a hodně nás podržel. Giva je vítěz Ligy mistrů, má něco odkopáno a má velký přehled na hřišti. Marsinio se dobře pohybuje, má skvělou levačku. Rozhodně by tyto posily měly zapadnout,“ myslí si Novotný.

Severočeši pokračují přípravu ve čtvrtek, kdy se utkají v Chomutově s ruským Novosibirskem.

 

Výsledky Balticflora Open Cupu 2014:

1. hrací den

MFK Tjumen - Sparta Praha 5:2 (3:1)

Branky a nahrávky: 3. Upalev (Islamov), 5. Sokolov (Chukhryi), 9. Nevedrov (Volyniuk), 36. Nevedrov (Tolstov), 37. Chukhryi (Upalev) - 7. Vobořil, 37. Vobořil (Stejskal).

Sparta: Vozár (Mareš) - Sop, Šmidrkal, Vodecký, Vobořil, Frič, Mažári, L. Pytloun, Stejskal, J. Pytloun, Rott.

Balticflora Teplice - Rot Weiss Neuenhagen 11:1 (4:0)

Branky a nahrávky: 5. Giva (Holý), 7. Salák (Sláma), 9. Salák (Novotný), 16. Novotný, 22. Salák (Sláma), 25. Holý, 28. Salák (Novotný), 36. Novotný, 37. Sláma (Emerson), 38. Kovács (Holý), 40. Kiliján (Marsinio) - 39. Louchev (Navarno).

Teplice: Jeronimo (Kalina) - Sláma, Novotný, Holý, Kiliján, Emerson, M. Salák, Marsinio, Kovács, Giva.

2. hrací den

MFK Tjumen - Rot Weiss Neuenhagen 6:0 (3:0)

Branky a nahrávky: 5. Upalev (Chukhryi), 16. Nevedrov (Volyniuk), 19. Upalev (Sokolov), 32. Aslanian (Milovanov), 36. Nevedrov (Tolstov), 40. Aslaninan.

Balticflora Teplice - Sparta Praha 6:2 (4:0)

Branky a nahrávky: 1. Salák, 7. Salák, 13. Sláma (Novotný), 14. Salák (Emerson), 35. Novotný, 38. Marsinio - 34. a 40. Zapletal. Balticflora: Jeronimo (Kalina) - Sláma, Novotný, Holý, Kiliján, Emerson, M. Salák, Marsinio, Kovács, Giva.

Teplice: Jeronimo (Kalina) - Sláma, Novotný, Holý, Kiliján, Emerson, Salák, Marsinio, Kovács, Giva.

Sparta: Mareš (Vozár) - Holeček, Sop, Hanzlík, Vodecký, Vobořil, Frič, Mažári, J. Pytloun, Zapletal, Rott.

3. hrací den

Sparta Praha - Rot Weiss Neuenhagen 7:0 (2:0)

Branky a nahrávky: 8. Frič, 17. Vobořil, 23. Šmidrkal (Frič), 25. Hanzlík (Holeček), 27. Mažári (Mareš), 27. Holeček (Hanzlík), 35. Vodecký (Holeček).

Sparta: Vozár (Mareš, J. Pytloun) - Holeček, Zapletal, Vodecký, Sop - Frič, Rott, Šmidrkal, Vobořil - Mažári, L. Pytloun, Hanzlík.

Balticflora Teplice - MFK Tjumen 6:2 (5:1)

Branky a nahrávky: 7. Sláma (Kovács), 11. Salák (Marsinio), 15. Sláma, 18. Kovács, 19. Kovács, 28. Marsinio - 15. Loginov, 31. Tolstov (Volyniuk).

Teplice: Jeronimo (Kalina) - Sláma, Novotný, Holý, Emerson, M. Salák, Marsinio, Kovács, Giva.

 

Konečná tabulka:

  • 1. Teplice 3-0-0 (23:5) 9 bodů
  • 2. Tjumen 2-0-1 (13:8) 6 bodů
  • 3. Sparta 1-0-2 (11:11) 3 bodů
  • 4. Neuenhagen 0-0-3 (1:24) 0 bodů