Ve skupině se chrudimský tým střetl s chorvatským Záhřebem a slovenským Slov-Maticem. Protože Chrudim porazila Záhřeb 6:2 a slovenský mistr vyhrál „pouze“ 5:1, stačila ERA-PACKu pro postup do finále ve vzájemném utkání se Slováky jakákoliv remíza. Konečný výsledek 2:2 posunul našeho mistra blíže sedmému triumfu na turnaji v řadě.

Finále s maďarským mistrem RABA ETO Futsal Györ však došlo po výsledku 2:2 do penalt, v nichž český celek neuspěl a skončil druhý. „Nechtěli jsme, aby souboj dospěl k pokutovým kopům. Bohužel, inkasovali jsme gól krátce před koncem a penalty už jsou poté loterie,“ litoval asistent chrudimského trenéra Jaroslav Bartušek.

Celkově si trenér Chrudimi turnaj pochvaloval: „Pro nás šlo o dobrou přípravu! Do tohoto turnaje jsme šli po čtyřech dnech tréninků, kdy jsme začali s tvrdou přípravou. Určitě nám turnaj ukázal některé zajímavé věci a vyzkoušeli jsme si nové hráče. Z výkonů nyní budeme čerpat a budeme na sobě dál pracovat.“

Viděli jsme naše hráče pod velkou zátěží, liboval si Bartušek

Samotní hráči Chrudimi dostali pořádně zabrat. „Šlo o těžký turnaj. Odehráli jsme tři těžké zápasy během jediného dne. Viděli jsme tedy hráče pod velkou zátěží. Pozitivem je, že jsme předváděli slušné výkony,“ těšilo Bartuška.

Úřadující mistr se střetl se Slov-Maticem Bratislava, jenž v létě posílil nejlepší český futsalista loňského roku Michal Seidler. „Michal proti nám moc nehrál! Pokud si dobře pamatuji, tak naskočil jen na jediné střídání,“ sdělil Bartušek a pokračoval: „Viděl jsem ho však předtím, když hráli s Chorvaty. Můžu říct, že do týmu zapadne a pro Slov-Matic bude přínosem.“

Sestava Chrudimi na turnaji: Ton, Olinha, Žďánský – Max, Alvarito, Paulinho, Rešetár, Kilmer, Felipe, Slováček, Koudelka, M. Mareš, Chmelík. Trenér: Daniel Ibañes.

 

Výsledky MITROPA FUTSAL CUPU:

MNK Alumnus Záhřeb – Slov-Matic FOFO Bratislava 1:5

Stella Rossa Vídeň – RABA ETO Futsal Györ 1:3

MNK Alumnus Záhřeb – FK ERA-PACK Chrudim 2:6

Góly EP: 2x Max, Rešetár, vlastní, Kilmer, Felipe

Stella Rossa Vídeň – KMN Oplast Kobarid 1:1

Slov-Matic FOFO Bratislava – FK ERA-PACK Chrudim 2:2

Góly EP: 2x Rešetár

RABA ETO Futsal Györ – KMN Oplast Kobarid 3:1

 

O umístění:

o 5. místo:

MNK Alumnus Záhřeb - KMN Oplast Kobarid 3:1

o 3. místo:

Slov-Matic FOFO Bratislava - Stella Rossa Vídeň 2:1

finále:

FK ERA-PACK Chrudim - RABA ETO Futsal Györ 2:3 pk.

Góly EP: Koudelka, Slováček

 

Další program ERA-PACKu:

  • pátek 8. srpna, 19:00: FK ERA-PACK Chrudim – Lokomotiv Charkov
  • sobota 9. srpna, 15:00: FK ERA-PACK Chrudim – Lokomotiv Charkov

Oba zápasy se hrají v městské sportovní hale v Chrudimi.