Byť Řecko znamená pro spoustu Čechů pouze moře, děvčata si vyhradí jeden den pro nákupy i atraktivní výlet. Obchody se prostě musí navštívit a je nutné zakoupit nějaký hadřík a šperk, ať už pro sebe nebo pro rodinu. Kamarádky si libovaly zejména na trhu s olivami, bylinkami a typickým olympským čajem.

Vitázková: Úplně chápu, že si tenkrát lidé vymysleli báje

Poté se s napětím, co je očekává, přesunuly téměř na vrchol hory Olymp, který je přesně nad místem, kde se rekreují. Den plný nezapomenutelných zážitku a nabíjení energií na bájném místě boha Dia pokračoval. „Nejsem spiritualista a tyhle věci až tak necítím, ale ta masa, energie přírody, to bylo opravdu něco! Úplně chápu, že si tenkrát lidé vymysleli báje. Obrovská hora, křišťálově čistá laguna, prostě nádhera. Bylo to fakt magické místo," nechala se slyšet Pavla Vitázková a byla moc ráda, že toto nádherné místo navštívila právě se svými božskými kamarádkami.

Obrovskou odvahu i sílu osobnosti dokázala, a přitom úžas všem přítomným pod Olympem způsobila, krásná Iva Kubelková, jež se ponořila pod vodopády do jezírka, které mělo pouhých 5°C. A ještě ochotně pózovala naší fotografce! „Tady v horách cítím tu obrovskou energii, úplně mě to rozvibruje. Měla jsem potřebu se vykoupat a napít v jezírku, kde se koupala Afrodita, Héra, Athéna, Artemis a Démétér. Asi je to opravdu živá voda, údajně omlazuje o deset let," sdělila zregenerovaná Iva. Na tom se shodly všechny dívky, jelikož jim nožky najednou zlehka cupitaly.

Holky jsou bohyně a ty patří na Olympské pohoří

Po ledovém koupání děvčata ještě navštívila Dionýsův chrám a podle tradice každá zapálila svíčku. Že dnes nebyly u moře, žádné nevadilo. „Byl to pro mě náročný den. Líbilo se mi jezírko s vodopádem i Dionýsův chrám nad mořem! To bylo moc hezké, byla tam krásná energie. Podle tradice jsem tam zapálila svíčku svojí rodině," přiznala příjemně unavená a dojatá Vendulka Křížová.

Celý den stravilly s kamarádkou Sotirou Koreckou Margaritopolu, majitelkou CK Iríny Tours: „Já sama se cítím být polobohyní a v božstvo jakožto Řekyně věřím. Bohyně tak vidím i v děvčatech. Kamila Špráchalová je Démétér. Když vidíte Ivu Kubelkovou, jak se koupe, ihned vidíte, že je hotová Afrodita. Pavla Vitázková je moudrá, a proto ji vidím jako Athénu. A Vendulka? To je Héra. Je matka, drží rodinu, je rychlá a ví, co dělá. Holky jsou moje bohyně! A ty prostě patří na Olympské pohoří."