Futsalové zápasy vypuknou už v pátek odpoledne. Od 17:00 rozehraje turnaj Sparta Praha s MFK Tjumen, po nich ke svému souboji nastoupí Teplice proti Rot Weiss Neuenhagen. „Každý rok chceme, aby bylo diváků více. Kdo může, ať přijde do haly podpořit náš mančaft, který bude letos fakt zajímavý. I když se turnaje zúčastní jen čtyři týmy, o kvalitu rozhodně nebude nouze. Fandové se mají na co těšit,“ zval fanoušky na turnaj teplický prezident Michal Žák.

O Teplicích, Spartě i ruské Tjumeni ví fanoušci dost, ale kde se na turnaji vzal „červenobílý“ Neuenhagen? To ví jen Žák: „Německý mančaft se k nám dostal díky bývalému brankáři ruského Jekatěrinburgu Petru Šatalinovi, který žije v Berlíně a je dlouhodobě naším fanouškem. Na turnaji byl i loni a požádal mě, abychom jeho tým z Německa na turnaj pozvali. Říkal mi, že jedou do Teplic překvapit, tak jsem zvědavý, co je to za mužstvo.“

Sobotní program se oproti původnímu plánu nepatrně změnil. Na Stínadlech se totiž od 17:00 hraje fotbalové utkání Synot ligy mezi Teplicemi a Českými Budějovicemi. Na futsal se tedy půjde dříve. „Ano, o fotbalu v Teplicích víme! Chceme fanouškům vyhovět, aby se mohli nejprve podívat na futsal a pak jít na prvoligový fotbal,“ dodal Žák.

Program Balticflora Open Cupu 2014:

pátek 1. srpna 2014:

  • MFK Tjumen - AC Sparta Praha (17:00)
  • FC Balticflora Teplice - Rot Weiss Neuenhagen (19:00)

sobota 2. srpna 2014:

  • MFK Tjumen - Rot Weiss Neuenhagen (13:30)
  • FC Balticflora Teplice - AC Sparta Praha (15:30)

neděle 3. srpna 2014:

  • Rot Weiss Neuenhagen - AC Sparta Praha (16:00)
  • FC Balticflora Teplice - MFK Tjumen (18:00)