Španělský kouč Daniel Ibañes prodloužil svou smlouvu s ERA-PACKem o rok! V Chrudimi byl o jeho služby velký zájem. Daniel s týmem vyhrál českou ligu, pohár a dostal se do elitní fáze UEFA Futsal Cupu. „Nebylo to jednoduché, ale povedlo se,“ říkal s radostí pro klubový web prezident klubu František Tichý a pokračoval: „Podařilo se nám skloubit trenérskou práci v našem klubu s jeho rodinnou situací.“

A jak bude vypadat chrudimská příprava? „Model přípravy bude stejný jako v minulém ročníku. Opět jsme se rozhodli angažovat kondičního trenéra Chicu, na jehož práci byly jen kladné ohlasy. Z tohoto důvodu letos protáhneme jeho působení na východě Čech o měsíc, bude tady také na první fázi UEFA Futsal Cupu,“ prozradil pro fkerapack.cz Tichý.

Do Chrudimi přichází Brazilci Kilmer a Paulinho

Na startu přípravy se v Chrudimi objeví dva noví hráči. Tedy jeden staronový! Paulinho (celým jménem Paulo Henrique Severino) už v Chrudimi působil - a to v sezóně 2011/2012. Nyní dostává od ERA-PACKu druhou šanci. V září se uvidí, zda v našlapaném kádru Východočechů setrvá.

Další posilou je poté elitní střelec nejvyšší brazilské soutěže Kilmer. „Kilmera sledujeme již od té doby, kdy do našeho týmu přišel Douglas. Měli jsme o něj eminentní zájem. Máme velkou radost, že se nám podařilo jeho příchod nyní dotáhnout,“ dodal Tichý.