Přípravu na nový ročník začíná pražská Slavia v polovině srpna. Už koncem sezóny se draly na povrch informace o konci trenéra Jiřího Baboráka.

„S největší pravděpodobností trenér Jirka Baborák ve Slavii zůstane. Situaci i nadále řešíme. Náš realizační tým bychom chtěli rozšířit o dalšího kouče. Jiří Baborák se po vzoru Anglie přesune do pozice manažera, tým budeme chtít doplnit o zkušeného a kvalitního futsalového kouče, který se bude podílet i na vedení juniorského týmu,“ řekl ředitel Slavie Daniel Kolman. O koho jde, zatím šéf klubu neprozradil.

Z kádru zatím nikdo neodešel. „Pevně doufám, že nikdo neodchází a nekončí! Se všemi hráči teď jednáme. Nemůžu pevně slíbit, že bude kádr beze změny,“ tvrdil Kolman. Zůstat by měl také futsalový nestor David Filinger. „S Davidem Filingerem normálně počítáme. Měl by pokračovat. Kádr chceme ještě rozšířit o kvalitní fotbalisty,“ prozradil prezident klubu.

Jedním z hráčů, se kterým Slavia Praha jedná, je David Kalivoda. „Jednám s ním o jeho futsalové kariéře,“ potvrdil Kolman. Kalivoda je velkým fotbalovým slávistou. V první lize odehrál za sešívané 89 utkání, v nichž vstřelil jedenáct branek. Jeden z vůbec nejslavnějších gólů vstřelil na hřišti Ajaxu Amsterdam v předkole Ligy Mistrů.

Jak bude vypadat letní příprava týmu? „Máme naplánované duely s Kladnem, Benagem i Ústím nad Labem. Dále budeme hrát pohárové zápasy,“ odpovídal Daniel Kolman závěrem.