„Navazujeme na vydařené oslavy, jež probíhaly prakticky celý minulý ročník s vrcholem v podobě 'Dne sparťana'. Už tam se logo objevilo například na retro dresech,“ sdělil Robert Speychal, výkonný ředitel Sportovního holdingu Praha, pod jehož křídly Sparta funguje.

Hokejová Sparta vznikla už 6. prosince 1903. Tehdy poprvé vyjeli hráči bandy hokeje k tréninku na led pod hlavičkou AC Sparta pod vedením rychlobruslaře Jaroslava Petráka. První duel sehráli přibližně dva měsíce po prvním tréninku, 31. ledna 1904 v Mladé Boleslavi zvítězili 3:1. Tehdy ještě na sobě hráči dresy s původním velkým „S“ neměli.

První fotografie, kde úbor jednoho z hokejistů zdobí právě toto logo, se datuje na začátek roku 1905. Postupem času se tento symbol začal objevovat stále častěji a stal se také oficiálním logem klubu. V lednu 1925 se dokonce „eSko“ objevilo i na dresu národního týmu. Gólman Peka totiž ve sparťanském dresu odchytal všechny zápasy Mistrovství Evropy, které se tehdy poprvé v historii konalo na území Československa.

Spojitost s bohatou historií (a její další prezentace) je poté hlavním důvodem změny. „Nové logo nahrazuje to, které jsme používali od devadesátých let až do současnosti. Byla to nejúspěšnější éra sparťanské historie,“ říká Petr Bříza, předseda představenstva klubu HC Sparta Praha.

„A právě začínající sezona je symbolická. Je to 111 let od založení klubu, tak jsme naplánovali společně s akcionáři tuto zajímavou změnu,“ popisuje Petr Bříza. I v nadcházejícím ročníku budou pokračovat akce spojené s propagací historie, jako například rozšíření Klubu legend HCS a další.