Pane Salanský, před novou sezonou se v Benátkách mnohé změnilo, můžete změny na úvod shrnout?
Letní přípravu jsme vždy začínali v Liberci a do období ledu jsme ji zde trávili, protože tu máme prvotřídní podmínky. V tomto směru zůstalo vše při starém! Od letošního roku ale budeme v Liberci trénovat i po celou sezonu, na zápasy budeme do Benátek n.J. dojíždět. V Tipsport areně byla zbudována kabina s veškerým zázemím a podmínkami extraligového týmu. Pevně doufám, že se to projeví na našich výkonech a vše bude fungovat.

Proč se vůbec k tomuto kroku, stěhování do Liberce, přistoupilo?
Už loni jsme o tom přemýšleli a kluky na to už připravovali. Super podmínky máme i v Benátkách, máme tam dokonce i více ledu, ale po spočítání financí, máme nulu k nule. Navíc každodenní dojíždění kluků, kdy jezdili třeba i v pěti autech, bylo velmi rizikové. Všichni víme, jak to na silnicích vypadá, obzvlášť v zimě. Osobně se mi hodně ulevilo. Hráči nemusí každý den dojíždět cca 70 kilometrů a mohou se soustředit čistě na hokej.

Doznal v nové sezoně nějakých změn benátecký kádr a realizační tým?
Co se týče trenérů, žádné změny nejsou. Do realizačního týmu přibyl Marcel Krejza a dlouholetý hráč Aleš Vála. Z hráčů odešli Tomáš Klimt a Bora Jech, jinak se tým moc neměnil.

Do jiných klubů odešli i Tonda Dušek a Michal Bárta, ale s tím jsme počítali a nahradí je kluci, kteří čekají na svou šanci. A myslím, že ji čapnou za správný konec.

Z liberecké juniorky se do Benátek posunuli Adam Jandejsek, Tomáš Havlín a do brány přišel Vítek Vaněček, jenž letos výborně zachytal na osmnáctkách a podepsal s Washingtonem. Všichni se tlačí do týmu a myslím, že o nich ještě hodně uslyšíme.

S jakými ambicemi vstupují Benátky do nové sezony?
Každý mančaft vstupuje do sezony s touhou dostat se co nejdál. A to je i náš cíl. Chceme se dostat do play-off a v něm dojít, kam to půjde. Samozřejmostí je snaha vychovat hráče pro Bílé Tygry, což je hlavní cíl.