„Rekonstrukce je rozdělena do čtyř etap, začala v červnu a hotovo bude už do konce září. V rámci ní dojde k předláždění starých asfaltových chodníků, kdy vzniknou společné stezky pro chodce a cyklisty ze zámkové dlažby. V lokalitě jsme už například nechali odstranit i plot, který v minulosti ohraničoval zdejší školská zařízení. Nyní už ztratil svůj význam,“ konstatovala Lenka Jochimová z odboru rozvoje a investic bohumínské radnice.

U pošty v Nerudově ulici je v plánu rozšíření parkovacích míst. Novinkou poté bude i chodník mezi poštou a mateřskou školou.

Proměny se v sousedství Rákosníčkova hřiště dočká taktéž zdejší plácek pro míčové hry. Dostane umělý povrch z pružného akrylátu. Kolem hřiště přibude i oplocení, plot oddělí i jednotlivá hřiště. Ve finále se hrací plocha „nalajnuje“, aby se zde mohl hrát tenis, volejbal, nohejbal, basketbal či malá kopaná.

Díky revitalizaci se zpřehlední rovněž stávající parkovací stání u družstevních domů v Mírové ulici - společně s vjezdy ke garážím. „V Mírové ulici nebudeme rozšiřovat parkovací místa! Jen předláždíme plochy a zlegalizujeme stání pro automobily,“ dodala Lenka Jochimová.

Náklady na proměnu celé lokality činí téměř 10 milionů korun. Většinu z toho uhradí evropská dotace z programu Integrovaný plán rozvoje města (IPRM), která pokryje 85 nákladů.