Po mistrovské sezoně si v Chrudimi dali měsíc pauzu. Nyní už ovšem zase jednají s trenérem Danielem Ibañesem o prodloužení smlouvy. „S trenérem Danielem pořád jednáme. Víme, že má nějaké zdravotní problémy v rodině, takže vyčkáváme a hledáme další varianty, aby u nás mohl Daniel působit. Je možné, že u nás bude působit určité úseky v sezoně a bude častěji létat domů. Rádi bychom se s ním domluvili. Pokud to nepůjde, budeme muset zvolit náhradní variantu,“ řekl prezident ERA-PACKu František Tichý.

ERA-PACK hledá vhodnou náhradu za odcházejícího Douglase

Chrudimský celek opustil jen Brazilec Douglas. „Douglas odešel do Kairatu! Hráčský kádr moc neřešíme. Máme ho celkem pohromadě, akorát hledáme vhodnou náhradu za Douglase. Některé kluky už máme vytipované,“ přiznal Tichý. Poté navázal: „Další Brazilci v kádru zůstávají, Felipe před odjezdem domů dokonce podepsal další kontrakt. Dentinho i nějaké nabídky měl, ale podle posledních informací se chce vrátit do Čech. Odmítl nabídky z Ruska, protože je vyléčený z angažmá v Kairatu. V Chrudimi se mu líbí. Navíc toho loni moc neodehrál, takže to chce vrátit.“

Brankářské trio budou tvořit opět Žďánský, Olinha a Ton

Chrudim bude také pokračovat v systému se třemi brankáři - čili Žďánským, Olinhou a Tonem. „Naše gólmanská trojice se nezmění. Víme, že se nám to vyplatilo. Všichni tři šli nahoru, hlavně Jakub Žďánský. Chceme určitě první fázi sezony absolvovat se třemi brankáři,“ zdůraznil František Tichý.

Na začátku srpna odstartuje Chrudim novou sezonu prestižním přípravným turnajem "Mitropa Futsal Cup 2014", který se tentokrát koná ve Vídni. Český mistr má za soupeře ve skupině chorvatský Záhřeb a slovenský Slov-Matic!