Neoficiální premiéru měl song s názvem "Píseň pro Karla" už během páteční zpěvákově soukromé oslavy. A oficiálně pak právě dnes v rádiích, v televizi či na internetu.

„Nápad vznikl po debatě s Ivankou Gottovou, mojí dlouholetou kamarádkou, která mi vyprávěla epizodu z muzikálu Mata Hari. Tam totiž malá Charlottka hraje dceru Mata Hari, ale odmítá odejít domů, dokud náš Pepa, tedy zpěvák Josef Vágner a Kateřina Brožová (alternace Iveta Blanarovičová) neodzpívají nádherný duet, který napsal Michal David pro hlavní představitelku a ruského plukovníka Maslova, do něhož se měla Mata Hari historicky jako do jediného zamilovat,“ říká autor hudby, hitmaker Karel Vágner.

Díky mamince Ivaně Gottové vznikla série skvělých fotografií

Protože mladý zpěvák Josef Vágner malé Charlottě rovněž moc fandí, vznikla myšlenka, že by pro jejího tatínka Karla Gotta natočili první singl, do něhož se nakonec zapojila i mladší Gottova dcerka Nelly. Autorem slov je přední textař Eduard Krečmar.

„Celé natáčení bylo úžasné, pohodové a přátelské. Obě holčiny se s naším, o mnoho let starším Pepou skvěle bavily. A díky jejich mamince Ivaně Gottové vznikla také série skvělých fotografií. Musím říci, že třeba Charlotta asi pořád neví, co to je, ale každopádně už teď swinguje. Prostě geny zde jasně pracují a slavný táta Zlatý slavík měl při prvním poslechu písničky evidentně slzičky v očích… A já třeba budu jednou moci svým třesoucím se stařeckým hlasem říct - tak těmhle slavným zpěvačkám jsem vydal jejich první singl, jako dárek pro tatínka k narozeninám,“ podotýká skladatel Karel Vágner.

Vágner si natáčení s dcerkami svého velkého vzoru užíval

Jeho syn, zpěvák Josef Vágner, si natáčení s dcerkami svého velkého vzoru - Karla Gotta - také velmi užíval.

„Zpívat s Mistrem, o tom se zdá každému, ale zpívat se dvěma "mistryněmi", tak o tom se nezdálo ani mně,“ prozradil zpěvák, který před časem vydal své nové CD Nezapírám a v současné době hraje v muzikálech Mata Hari, Adam a Eva či Antoinetta, královna Francie.

„Byl to pro mě úžasný zážitek, velká legrace, ale hlavně Charlotta i Nelly byly výborné. Nálada u nás v průhonickém studiu byla přátelská, a prostě jsme si spolu rozuměli jako velcí kamarádi,“ dodává Vágner junior s tím, že písnička je právě především o přátelství.

Charlottu i Nelly na natáčení písničky výborně připravila prof. Jana Balášová z pražské konzervatoře, ke které chodí obě slečny na hodiny zpěvu.

"Píseň pro Karla" vyšla jako singl a veřejnou rozhlasovou, resp. internetovou premiéru má v den, kdy Karel Gott slaví své 75. narozeniny, čili 14. července 2014.

"Píseň pro Karla"

  • Hudba: Karel Vágner
  • Text: Eduard Krečmar
  • Aranžmá: Miroslav Vydlák