Jak vůbec probíhaly námluvy s účastníkem SSL? „S Linköpingem už proběhl nějaký kontakt minulý rok. Letos jsem se po delším uvažování rozhodl, že je nejvyšší čas vyzkoušet si také něco jiného než pouze české prostředí a ligu! Přes Majkla Bauera se obnovil kontakt a já tam letěl na čtyřdenní poznávací zkoušku, kdy jsem tam absolvoval tři tréninky. Zkouška dopadla dobře – oni byli spokojení, já s krátkou sondou do fungování města, týmu a zázemí taky, takže jsme začali detailněji jednat a domluvili se,“ přibližuje Matěj Jendrišák.

A přibližuje také, s jakými cíly jde do nejkvalitnější soutěže světa. „Můj cíl pro první sezónu je jasný, tedy co nejrychleji se adaptovat v novém prostředí tak, abych se stal pevnou součástí týmu s pozicí a opravdu hrál všechny zápasy.“

V Chodově zaznamenal za pět let neuvěřitelných 383 bodů

Matěj Jendrišák odehrál na Chodově celkem pět ročníků – během této doby s pražským týmem vyhrál Pohár České pojišťovny a zahrál si také Superfinále, proto zůstane Chodov navždy v jeho srdci.

„5 let je dlouhá doba, za kterou mi klub přirostl k srdci, událo se toho opravdu hodně, pozitivních, ale i negativních věcí. Co se týká florbalové stránky, tak se z Chodova za tu dobu podařilo udělat špičkový český klub, který každoročně bojoval o nejvyšší příčky, přičemž i mi pomohl dostat se až tam, kde jsem. Na to se bude příjemně vzpomínat! I když cíl, kterým bylo extraligové vítězství, se splnit nepodařilo,“ neskrývá mírné zklamání.

„Nejraději budu vzpomínat na lidi, které jsem poznal. Od Majkla, přes Carlose a dalších lidí, co se "motali" kolem áčka, až po spoluhráče, kterých se, pravda, protočila velká řádka a většina mi blízkých poslední dobou odcházela,“ uvedl Jendrišák. „Na druhou stranu společných vzpomínek a zážitků je fakt dost. A vypíchnout jednu by znamenalo trošku upozadit ty další. Budu vždy moc rád, když nějakého Chodováka uvidím,“ uzavírá povídání loučící se kapitán.