Matěj Jendrišák (25) tudíž rozšíří českou kolonii v nejlepší lize světa a pokusí se potvrdit pozici jednoho z nejlepších hráčů hrajících mimo švédskou SSL. V Linköpingu, který stejně jako Chodov úzce spolupracuje se značkou Fat Pipe, by měl dostat důležitou roli v týmu tak, aby mohl ukázat, co umí a kvalitně se připravit na světový šampionát, který v prosinci hostí právě Švédsko.

Pro Chodov je ztráta kapitána (a čtyřnásobného vítěze kanadského bodování extraligy) samozřejmě velkým oslabením a trenér Podhráský musí tím pádem přemýšlet, jak Matěje Jendrišáka v pražském mužstvu nahradit.

„Matěj odvedl na Chodově obrovský kus práce! A my mu tedy můžeme pouze poděkovat a popřát hodně štěstí. O jeho touze udělat v kariéře další krok jsme dobře věděli a vše proběhlo, jak by správně mělo,“ říká David Podhráský.

„Zažil jsem Matese coby spoluhráče, svěřence a v neposlední řadě výborného kamaráda. Můžu tak s čistým svědomím říci, že s lepším hráčem jsem ve své kariéře nespolupracoval. Nahradit Matěje samozřejmě úplně nejde, na druhou stranu máme v týmu další výborné hráče, kteří dostanou větší prostor či šanci ještě více vyniknout. A řešíme i doplnění kádru,“ dodává Podhráský.