Tereza Urbánková má za sebou ve 23 letech již 7 extraligových sezon, z nichž tři strávila v dresu Vítkovic a poslední čtyři v dresu Herbadentu. Během svého působení Herbadentu slavila 3x mistrovský titul a 4x vítězství v Poháru České pojišťovny. Nyní bude chtít na tyto úspěchy navázat i na Chodově.

Co tedy vedlo Terezu ke změně dresu? „Ke změně prostředí mě navedlo hned několik důvodů. Ten nejzásadnější byl asi ten, že jsem chtěla udělat změnu. V Herbadentu už to nefungovalo tak, jak bych si asi představovala. I proto jsme se s trenérkami rozumným způsobem domluvily,“ uvedla.

Z jakého důvodu si autorka 339 extraligových bodů vybrala právě ambiciózní Chodov? „Měla jsem relativně dost možností na výběr, ovšem Chodov jsem si vybrala zejména proto, že jsem chtěla zůstat ve stejné lokalitě. Bydlím zde už čtvrtým rokem. Líbil se mi také přístup či domluva s vedením Chodova. Navíc herní styl se mi také zamlouvá. Myslím, že jsem udělala nejlepší rozhodnutí a těším se na vzájemnou spolupráci,“ libuje si Urbánková.

Všichni vědí, že má velkou herní kvalitu, mne si ruce Marešová

Na tu se těší i trenérka chodovských žen Michaela Marešová, která vysvětluje, co ji vedlo právě k angažování Urbánkové.„Po vyhodnocení minulého ročníku bylo jednou z mých hlavních priorit posílit tento tým o nebezpečnou střelkyni, hráčku, která znásobí naše možnosti v útoku. Z úspěšného dotažení příchodu Terky Urbánkové tak mám obrovskou radost, také proto, že z prvního měsíce spolupráce mám skvělý pocit. Všichni vědí, že má velkou herní kvalitu, my ale rovněž sázíme na to, že celku pomůže svými zkušenostmi, svým přístupem k tréninku a neustálou touhou vyhrávat. Zároveň jsem si jistá, že tým má herně i lidsky co nabídnout Terce, aby se nadále zlepšovala.“

S Chodovem se 23letá reprezentační opora připravuje téměř měsíc a zatím si nové působiště nemůže vynachválit. „V chodovském týmu se mi opravdu líbí! Jsem zatím ze všeho nadšená. S většinou holek jsem se znala už z dřívějška, což je pro mě parádní. Je pro mě jednodušší zapadnout do týmu a překvapilo mě, jak to tady funguje. Za tu chvíli, při které jsem měla možnost tým poznat, jsem se utvrdila v tom, co jsem si také myslela. Je to tým s velkým "T".“

První šanci vidět Terezu Urbánkovou v dresu Chodova budou mít fanoušci na letním turnaji Czech Open, který se koná 14. – 17. srpna 2014 v Praze.