Tato nová dvojice se stala spolu se Stevem Lichtagem kmotry trojice malých želv – stepní, skalní a pardálové. Bývalý desetibojař pojmenoval želvu stepní Roman, Gabriela dala želvě skalní jméno Gábi a Steve Lichtag přiřkl želvičce pardálové jméno Biscuit. Všechna tři mláďata váží dohromady jen 54 gramů!

Patroni pavilonu i kmotři mláďat se pak přesunuli do výběhu želv obrovských a sloních. A tato majestátní zvířata si mohli dokonce pohladit po jejich měkké pokožce. Jeden dominantní samec lehce prohnal i desetibojaře Romana. Ten však závod nakonec vyhrál!

Želva obrovská je pořád největším dosud žijícím zástupcem suchozemských želv. Má klenutý krunýř a sloupovité nohy typické pro suchozemské želvy. Od želvy sloní se liší tvarem hlavy a malým štítkem na předním okraji krunýře.

Zbarvení krunýře i kůže je šedé, krk je poměrně dlouhý. Zástupcem želvy sloní je samec Eberhard, který do Prahy přišel už v roce 1996 z lipské zoo a dnes je zdejší největší želvou ve skupině (hmotnost se pohybuje mezi 225 - 240 kg).