Situaci ohledně přestupu kapitána A-týmu vysvětlil v tiskové zprávě generální manažer klubu Miroslav Vaněk. „Martin požádal vedení klubu a majitele pana Karla Holoubka o uvolnění do KHL, jelikož obdržel velmi lukrativní nabídku na uzavření dvouleté smlouvy v klubu Lada Togliatti,“ uvedl Vaněk úvodem.

„Vedení klubu HC Energie v čele s majitelem po zvážení celé situace stanovilo výši odstupného, které od Togliatti požadovalo. Jedná se o poměrně vysokou finanční částku, s níž poté po několikadenním jednání vedení ruského klubu souhlasilo. Dnes tedy byla uzavřena smlouva mezi HC Energie Karlovy Vary a Lada Togliatti, Martin Zaťovič ukončil s naším klubem smlouvu dohodou, stal se volným hráčem a odchází do KHL,“ řekl dále Vaněk.

„Chtěl bych zdůraznit, že Karel Holoubek při rozhodování přihlédl především k tomu, že Martin Zaťovič odvedl v Karlových Varech za 10 let spoustu práce a svými výkony vždy patřil k hráčům, na které bylo spolehnutí. Jeho účinkování v Karlových Varech si vážíme, a proto jsme jeho žádosti vyhověli,“ dodal.

Z první ligy se propracoval až do reprezentace, teď míří do KHL

Zaťovič v Karlových Varech působil od sezony 2004/2005 poté, co přestoupil z Přerova, kde hokejově začínal.

V klíčovou osobnost týmu dorůstal pozvolna a pro řadu mladých hráčů může být vzorem, že k úspěchu je potřeba trpělivost či píle. Ještě v sezoně 2007/08 pomáhal formou střídavého startu Mostu se záchranou v 1. lize, o rok později byl členem mistrovského týmu a v letošní sezoně se stal dokonce kapitánem! Letošní dobrou sezonu korunoval účastí na světovém šampionátu v Minsku.

V barvách Karlových Varů odehrál celkem 381 mistrovských duelů, ve kterých zaznamenal 160 bodů za 88 branek a 72 nahrávek.