Na den otevřených dveří přišel také Václav "NOID" Bárta se svou snoubenkou Gábinou Dvořákovu, která by měla koncem léta přivést na svět jejich prvního potomka. Na tuto událost se oba pochopitelně velmi těší.

„Fotografování je moje velké hobby. Fotím takřka vše, co mne zajímá, a co se hýbe. Zkusil jsem si zde, jak se vyrábí fotografie na fotoplátno, což mě hodně bavilo. Je už mně jasné, kam si doma plátno s motorkou vystavím. Pouze při 'nastřelování' pistolí na rám jsem musel být celkem opatrný, abych si neprošil ruku,“ prozradil nastávající otec, jenž si také od odborníků nechal zodpovědět veškeré své otázky, např. jak nastavit fotoaparát, jak se chovat při jakémkoliv světle, jak zvolit správnou kompozici a další.

„Opravdu hodně se těším na focení našeho budoucího miminka, to si pak byt fotografiemi doslova vytapetujeme. Zatím fotím těhotnou Gábinku, ať máme úplně vše zachycené“ dodal natěšený budoucí tatínek Noid.

Gábina je pověrčivá, na fotoknihu bude dost času po porodu

Gábina si vše neskutečně užívala. Po vysoké škole nastoupila na brigádu do Fotolabu jako asistentka u generálního ředitele Pavla Schreibera, o kterém je známo, že u něj pracují a v jeho blízkosti se pohybují ty nejkrásnější děvčata z celé republiky. A jelikož ji rovněž zajímalo, jak se vyrábí fotoknihy, potiskují hrnečky, trička či fotoplátna, vše si sama vyzkoušela.

„Jsem zde jako doma a baví mne si všechno zopakovat a Vaškovi poradit. A co využijeme pro nás? Máme jak fotografie z ultrazvuku, tak i další fotky, jak mně postupně roste bříško. Určitě budeme mít dost dalších hned po narození! Zatím nemáme žádnou společnou fotoknihu, jsem ale trochu pověrčivá, a tak si počkám a hned po porodu si ji necháme udělat. Moc se těším na magnety na lednici! To bude každý jiný, a když naše mimčo bude spinkat, bude na nás z magnetů jukat,“ sdělila s již viditelným bříškem natěšená Gábina.

V době digitálních fotografií tak není problém během týdne pořídit soukromě i 300 fotografií. Proto jakmile bude jejich potomek na světě, budou mít skvělou příležitost obdarovat co nejdříve příbuzné nádhernou fotoknihou.

Peter Nagy je nadšený z vlastní fotografie atraktivní Japonky

Své příběhy s fotografováním má Peter Nagy. Na dovolené v Japonsku pořídil neuvěřitelně uklidňující fotografii atraktivní Japonky, kterou by si rád vyzdobil svůj byt. „Jakmile jsem tu dívku uviděl, bylo mi jasné, že ji musím vyfotit, byla krásná. Už jsem si nechal fotku málem vyrobit, ale možnost vyvolat ji osobně ve studiu a přenést na fotoplátno mne uchvátila. Takže jsem to pod dozorem zkoušel a jsem velmi nadšený, jak parádně to vyšlo. Tím, že jsem to dělal celé sám, z toho mám mnohem větší radost a požitek,“ pravil nadšeně Peter Nagy, zpěvák, fotograf a předseda poroty soutěže CEWE FOTOKNIHA roku 2014.

Své si užili i moderátoři Iveta Kořínková a Aleš Lehký, díky moderní technice a atraktivním celosvětovým pozadím, mohli přímo z mobilních telefonů posílat svým přátelům nebo příbuzným dovolenkové pohlednice, jak během pár chvil projeli celý svět. A když už je obeslali? Hned si přímo z telefonů pohlednice na místě také vytiskli!