Kmotři mláďatům vybrali i jména, konkrétně Rocco, Ozy, Noe, Chňapík, Karlík, Saraj a Dundee.

Svým, zatím ještě roztomilým, kmotřencům popřáli hodně štěstí do dlouhého krokodýlího života, přiřkli jim povahové vlastnosti a pak je pokřtili ponořením do čisté vody. Jeden z krokodýlků na oplátku „pokřtil“ svého kmotra Romana Fojtu - moderátora totiž počůral.

Krokodýlí ZOO Protivín vystavuje 22 z 23 druhů krokodýlů

Všichni kmotři si následně prohlédli dvoupatrovou expozici živých krokodýlů a rozmanitých plazů - včetně jedovatých hadů. Nenechali si ujít ani zajímavé krmení největšího krokodýla, který měří čtyři metry.

Krokodýlí ZOO Protivín vznikla na základě soukromého chovu provozovatele této zoologické zahrady Miroslava Procházky. Její raritou je, že vystavuje 22 z 23 druhů krokodýlů.

Její součástí je také zoologické muzeum. Expoziční část zoologické zahrady se nachází v Protivíně v historické hospodářské budově. Její vznik je datován do konce 18. století.

Krokodýl filipínský patří mezi nejvzácnější na světě

Krokodýl filipínský patří mezi vůbec nejvzácnější krokodýly světa. V loňském roce se v ZOO Protivín narodilo sedm mláďat. Tento kriticky ohrožený druh se v Evropě poprvé podařilo odchovat pouze ZOO Kolín nad Rýnem (2 mláďata) a právě Krokodýlí ZOO Protivín (7 exemplářů).

Tento druh krokodýla obývá pouze malá jezera či rybníky, malé říční přítoky a močály na Filipínách.

V současné době je na Filipínách lov těchto krokodýlů přísně zakázán, avšak přesto je tento druh stále ohrožován tím, že je ničeno jeho přirozené prostředí! Odhaduje se, že ve volné přírodě žije pouze 200 dospělých jedinců.