„V sobotu 14. 6. 2014 slavnostně otevřeme zrekonstruovaný areál koupaliště Petynka. V tento den je otevřeno už od 7 hodin ráno. Vstupné je zdarma a od 12:00 hodin začíná speciální program pro děti i dospělé,“ zve všechny Štěpán Stupčuk, místostarosta městské části Praha 6.

Celodenní show zahájí v pravé poledne rázné Anče z Krkonošských pohádek - herečka a moderátorka Barbora Mottlová.

Děti se mohou těšit rovněž na kouzelnou show Magistra Kellyho, originální vystoupení Václava Upíra Krejčího i na soutěže, skákací hrad, či malování na obličej a mnoho dalšího. Navíc můžete ochutnat pečené prasátko.

Pro děti vznikly na Petynce úplně nové atrakce

Dětský bazén vystřídalo kaskádové brouzdaliště, na hřišti přibyly hrací prvky! „Ve spodní části koupaliště vyroste malá indiánská vesnička s týpí, totemem a ohništěm, velkou atrakcí pro děti zůstává 103 metrů dlouhý tobogán nebo trampolína,“ popisuje Stupčuk

Příjemných změn se v letošní sezoně dočkají i dospělí návštěvníci koupaliště! Zprovozněn bude beachvolejbalový kurt, obměny se dočká mj. občerstvení u bazénu.

„Do nabídky přibudou i nové gastroprovozy s rozšířenou nabídkou například zdravějších jídel, zeleninových a ovocných salátů a take nápojů,“ vypočítává Stupčuk.

Nemění se naopak ceny za návštěvu koupaliště

„Vstupné zůstává stejné jako uplynulou sezónu. Vycházíme vstříc především rodinám s dětmi, zdravotně postiženým a seniorům,‘‘ poznamenává Stupčuk.

Celodenní návštěva dospělého stojí 150 korun, od 15:00 hodin pak 120 korun, děti, zdravotně postižení a senioři, kteří nežijí v Praze 6 zaplatí za celý den 80 Kč, od 15:00 o deset korun méně. Senioři starší 70 let z Prahy 6 mají vstup na Petynku ve všední den zcela zdarma.

Rodiny poté mohou využít zvýhodněné vstupné, kdy jeden rodič a jedno dítě zaplatí dohromady 180 Kč, po třetí hodině 150 Kč a každé další dítě přijde na třicet korun. K dispozici bude možnost navštěvovat koupaliště za výhodnější ceny díky předplatnému.

„Na Petynce se navíc dá i připojit na internet - k dispozici je zde zdarma WiFi připojení a bezplatné je i parkování. Bazén je vyhřívaný, plavat se tedy dá i v chladnějším počasí, specializované testy navíc prokázaly, že voda v bazénu patří k nejčistším v Praze,“ říká Stupčuk.

Otevřeno je od června do poloviny srpna od 7:00 hodin do 21:00 hodin a poté do konce září vždy od 8:00 do 18:00 hodin. O víkendech je bazén v provozu vždy od 9:00 hodin.

Další informace na www.koupalistepetynka.cz.