Michal Strachota je odchovancem zaniklého klubu SSK Future a již od mládí patřil k výrazným talentům českého florbalu. Má za sebou například účast na juniorském MS v německém Weißsenfelsu.

V posledních letech se naplno prosadil rovněž v nejvyšší české soutěži. A po přesunu do Sparty se zařadil k nejvýraznějším postavám AutoCont extraligy! Uplynulou sezónu zakončil coby třináctý nejproduktivnější hráč celé soutěže, když zaznamenal 31 bodů za 20 branek a 11 asistencí.

Trenér Chodova David Podhráský si od angažování tohoto útočníka opravdu dost slibuje: „Jsem rád, že se nám tento transfer podařilo dotáhnout. A věřím, že na Chodově nabere jeho kariéra ještě vzestupnější tendenci.“

Michal Strachota: Chtěl jsem do klubu, který hraje o titul

„Z Chodova jsem dostával nabídky už někdy v roce 2012. Z SSK Future bych určitě neodešel, ovšem po roce ve Spartě jsem si řekl, že je na čase zkusit se posunout dál a prosadit se v klubu, který má ambice i na titul,“ říká ke svému rozhodnutí útočník, jenž už má zkušenost i s mužským národním týmem.

A s jakými cíli jde na Chodov? „Člověk by neměl mít malé cíle, takže já chci s Chodovem určitě zabojovat o titul. Můj osobní cíl je nebýt v kádru, jenž získá titul, pouze dopočťák, ale právoplatný člen celku. Chtěl bych být jeden z těch hráčů, kteří mohou rozhodovat zápasy,“ přeje si Strachota.

„Nejvíce se těším se na technický a ofenzivní florbal a na dobrou partu, která se mi zatím v Chodově zdá opravdu výborná. A zároveň věřím, že mě florbal začne po roce znovu bavit,“ uzavírá Michal Strachota, který se nějakou dobu na Chodově připravuje.

David Podhráský: Strachota jistě zvýší naši ofenzivní sílu

Prezident klubu Michal Bauer k tomu říká: „Michala jsme sledovali dlouho a posílení na pravých křídlech byla naše letošní přestupová priorita. Sparta se svého TOP hráče nechtěla vzdát. Nakonec se ovšem díky nadstandardnímu nasazení našeho managementu podařilo jednání dotáhnout do konce. A co od něj čekám? Především tvrdou práci, branky a mistrné kličky.“

A jaký přínos od mladého útočníka očekává trenér Chodova? „Není žádným tajemstvím, že jsme potřebovali přivést elitního hráče na pravé křídlo. To se příchodem Michala povedlo. Věříme, že svým herním stylem do týmu dobře zapadne a zvýší naši ofenzivní sílu!“

První příležitost vidět Michala Strachotu v akci v chodovském dresu budou mít diváci už 14. a 15. 6. 2014, kdy ve Sportovní hale Jižní Město proběhne tradiční Memoriál Honzy Civína!