Danieli, co jste říkal na třetí rozhodující zápas? Bylo to finálové vyvrcholení v pravém slova smyslu?
Myslím si, že šlo o velmi vyrovnané utkání. Určitě bylo zajímavé pro všechny zainteresované. Nedrželi jsme moc míč na svých futsalkách. Dle mého jsme byli více unavení než soupeř. Na konci utkání ukázali naši hráči své kvality a dovedli tento zápas do vítězného konce.

Co se vám honilo hlavou za stavu tři jedna pro Teplice?
V každé životní situaci něco očekáváte. Chtěl jsem už hrát power play. Čekal jsem, že jednu stranu bude soupeř více otevírat a my budeme mít šance. Hru bez brankáře jsme zvládli dobře, podařilo se nám vyrovnat a vstřelit i vítězný gól.

Nejlepším hráčem finálové série byl vyhlášen Douglas. Souhlasíte s tím? A jak hodnotíte jeho výkon?
Chtěl bych říct, že Douglas byl jedním z nejlepších! Avšak netvrdím, že finále vyhrál sám. Všichni odehráli dobrá utkání. Třikrát jsme dobře bránili a třikrát jsme zvítězili.

Dá se porovnat první získaný titul z pozice hráče a z pozice trenéra?
Porovnání mezi hráčem a koučem je jednoduché. Hráč je na hřišti, trpí méně než lidé, co jsou mimo hřiště. Když jsem mimo hřiště, tak vidím spousty věcí a chyb, které nemohu přímo ovlivnit.

A co radost? Je nyní větší?
Jsem spokojený! Ale ani coby hráč, ani jako trenér jsem nikdy velká vítězství příliš neoslavoval.

Proč?
Nevím, je to práce. Je třeba udělat co nejvíc pro vítězství. Navíc jako trenér si myslím, že je to spíše práce kluků na hřišti, než samotného kouče.

Jaký ohlas měl zisk titulu ve Španělsku? Dostal jste již nějaké zprávy?
Budou rádi. Nestává se často, aby Španěl vedl český tým a vyhrál s ním ligu! Nejdůležitější ovšem je, co si o úspěchu myslím já a moje rodina.

A co si tedy myslí rodina?
Byl to těžký rok. Udělali jsme mnoho změn. Ve futsale došlo na nový styl hry, poznal jsem jiné hráče, a i když jsme nevítězili vyšším gólovým rozdílem, tak je stejně nejdůležitější konečně vítězství. Rodina je tudíž také spokojená.

Zůstanete v České republice i pro následující sezonu?
Je to těžké, neboť jsem daleko od rodiny. Máme však ještě dostatek času na rozmyšlenou. Je třeba oslavit ten desátý titul, rozhodnutí přijde samo.

Kdy byste se chtěl rozhodnout?
Nejdřív pojedu odpočívat domů do Španělska a pak budu řešit další sezonu!

Líbilo se vám v ERA-PACKu?
Byl jsem zde velmi spokojený. Na začátku byly nějaké ty pochybnosti, ale ve finále jsme zvítězili, takže je vše v pořádku. Hráli jsme perfektní finále, neboť Teplice mají rovněž kvalitní tým.

Jaká nabídka by musela přijít, abyste z Chrudimi odešel?
Popravdě řečeno, nemyslel jsem na to. A zatím ani nemyslím! Celou sezonu jsem přemýšlel jen nad tím, jak s ERA-PACKem vyhrát ligu. Až čas ukáže...