„Lukáš Krpálek už v Jihlavě nežije, avšak pořád se ke svému rodnému městu hlásí a pravidelně se vrací. Jeho úspěchy nejen propagují město, kde začínal, ale jsou rovněž příkladem i motivací pro začínající sportovce,“ uvedl primátor Jaroslav Vymazal.

Sympatický obr nemohl převzít cenu už před několika týdny, kdy se v Jihlavě předávala další ocenění, pamětní list a stříbrný odražek si tak převzal později v pracovně primátora. Stalo se tak dnes za přítomnosti náměstka pro oblast sportu Rudolfa Chloupka a vedoucího odboru školství, kultury a tělovýchovy Tomáše Koukala.

Lukáš Krpálek (1990), reprezentant ČR, se narodil v Jihlavě. Závodil za oddíl ve Sportovním klubu Jihlava, od listopadu 2008 žije v Praze.

Lukáš Krpálek je juniorským Mistrem světa a Evropy. V červnu 2009 získal 1. místo na Světovém poháru v kategorii mužů v Rumunsku a v dubnu 2013 premiérově získal titul mistra Evropy ve váze do 100 kg. Lukáš Krpálek vrátil evropský titul do České republiky po 25 letech. Letos prvenství obhájil.