Obsazení konference se zrodilo v hlavách organizátorů už v minulém roce. Tehdy se Vědecko-metodická komise ČOV rozhodla vydat v češtině knížku Billa Beswicka „Zaměřeno na fotbal“ věnovanou sportovní psychologii.

„V celé Británii se jedná o respektovanou trenérskou osobnost - a to napříč sporty. Působil v týmech Premiere League. Trénoval rovněž basketbalovou reprezentaci, spolupracoval s týmy v rugby, reprezentacemi v plavání nebo americkými atlety,” tvrdí člen Vědecko-metodické sekce ČOV Michal Ježdík.

Lendl dokázal, že talent není vším, co sportovec potřebuje

Druhým z hlavních 'řečníků' byla tenisová ikona Ivan Lendl, jehož veřejnost stále vnímá jako skvělého hráče, ale úspěšný je také v roli trenéra.

„Už jako hráč dokazoval, že talent není vším, co sportovci potřebují k tomu, aby byli nejlepší na světě. Ukázal, jak moc je důležitý trénink a každý detail přípravy. Jako trenér pozvedl kariéru Andy Murrayeho. A proto byl vyzván k diskuzi před kolegy trenéry,” podotkl za organizátory Antonín Plachý z VMS.

Mezi 200 posluchači byla zvučná jména českého sportu. Dorazili mj. Pavel Vrba, Slavomír Lener, Helena Fuchsová,  Vladimír Šmicer, Martina Blažková, Lubor Blažek a mnozí další.