Tato vítězná dvojice závodila v první polovině početného startovního pole. A prvenství si udržela až do konce soutěže! Byť se Daniel Uleščenko o vedoucí příčku obával. V následném rozeskakování však jezdec několikrát zariskoval a vedle rychlejšího tempa volil co nejkratší nájezdy. Jak poté sám přiznal, při jednom obratu se i trochu bál, jak byl blízko skoku.

Vše mu však dokonale vyšlo, a tak vítězstvím na Ptýrově navázal na úspěšné mezinárodní závody ze slovinského Celje, kde se taktéž několikrát probojoval na přední příčky. „Parkury tam byly opravdu těžké. Dnes mi to až tak náročné nepřišlo,“ pronesl vítěz, který by se měl představit i na startovní listině nedělní Velké ceny. Druhý nejlepší výkon v pátečním „esku“ předvedl Přemysl Adam s koněm Camouflage. Ti ovšem na vítěze ztratili více jak půldruhé vteřiny. Elitní trio uzavřela Dominika Hrubešová s Rai Manem.

Během pátku se uskutečnily ještě další tři soutěže

Ve dvou z nich sbírali jezdci body do celoročních seriálů. První soutěží, která začínala již v půl osmé ráno, byla další kvalifikace Equiservis Amateur Tour. V tomto seriálu boduje v rámci kolínského kole více jak 30 jezdců, do nedělního finále se však dostane jen nejlepší dvacítka.

Páteční soutěž se jela jako otevřená, a na parkuru ZL (110cm) zvítězila Eliška Jandová a Ilusive Queen. Tato jezdkyně startovala i v uzavřené soutěži pro juniory do 18 let. Tam se představilo téměř 60 dvojic a pouhé tři setiny vteřiny rozhodly o tom, že si Eliška Jandová vítězství nezopakuje.

O malý rozdíl byl v soutěži na výškách 115/120 centimetrů lepší Petr Dajbych a Zadeleen A.B. Soutěž se jela jako hendikep, kdy mladší jezdci do 15 let měli o 5 cm nižší překážky. Do staršího oddělení jezdců ve věku 16 - 18 let patřila i třetí umístěná Denisa Vegrichtová s Jettou.

Po Czech Junior Cupu následovala soutěž otevřené L ** (120 cm), ve které se nejlepším časem dostala do cíle Barbora Vojtková s Libertinou. Jako jediná se odhodlala pro riskantní nájezd na poslední skok, který jí vynesl prvenství o více jak pět vteřin.

Rovněž sobotní program nabídne spoustu zajímavých klání

Sobotní program startuje od 8 hodin soutěží L* (115 cm), což je také poslední možnost pro amatérské jezdce, aby získali dostatečný počet bodů do nedělního finále Equiservis Amateur Tour. Poté budou závodit junioři v rámci dalšího kvalifikačního kola Czech Junior Cupu a hodnoceni budou tradičně v sobotu na styl. Následně proběhne parkur stupně S** (130 cm) a třetí závodní den uzavře soutěž ST** s výškou překážek 140 cm, mezi jezdci vnímána jako generálka na nedělní Velkou cenu.

Pro aktuální informace sledujte webové stránky www.ceskyskokovypohar.cz.