Generální manažer akce se vsadil se zástupcem piva Birell Petrem Koublem, že fanoušci dokážou vytvořit hluk vyšší než sto decibelů. Pokud ne, bude jim po akci rozdávat nealko pivo na cestu domů.

Jisté je už teď jedno. Novoměstští fanoušci vytvoří rekord v hlasitosti fandění na cyklistických závodech. Ten má pomoct získat České republice vytoužené pořadatelství světového šampionátu v roce 2016, o něž usiluje také německý Albstadt.

Pokud Česká republika vytoužené pořadatelství získá, věnuje Birell na oslavu 2016 nealko piv.

Ján Svorada: Pomozte nám vytvořit úžasnou atmosféru

„Dorazte o víkendu do Nového Města a pomozte nám vytvořit snad ještě lepší atmosféru než v předchozích letech. Věříme, že pokud společně zástupcům mezinárodní cyklistické unie (UCI) ukážeme, že Česká republika o horská kola stojí víc než silné Německo, můžeme jejich rozhodnutí ovlivnit,“ vyzývá diváky generální manažer světového poháru v Novém Městě Ján Svorada.

Měření provede partner tohoto závodu SP, nealko pivo Birell. „V Novém Městě chceme osvěžit atmosféru tohoto klání,“ uvedl Luděk Baumruk, marketingový manažer značky Birell. „Chceme motivovat fanoušky k co nejlepšímu výkonu! Ten může pomoct získat pořadatelství mimořádné sportovní události.“

Kdo nakonec bude rozdávat Birell cyklistickým fanouškům?

Měření hlasitosti fandění bude probíhat během všech tří nedělních závodů. A to v prostorách startu a cíle ve Vysočina Aréně.

Kdo bude rozdávat nealko pivo Birell fanouškům cyklistiky na cestu domů? O tom rozhodne až naměřená hodnota. Bude-li vyšší než sto decibelů, vyrazí na parkoviště Petr Kouble. V opačném případě poté bude rozdávat Birell etapový vítěz Tour de France Ján Svorada.