V luxusním areálu Farmy Ptýrov nedaleko Mnichova Hradiště bude startovat také vedoucí žena žebříčku. Nejvíce bodů si totiž na konto z úvodních dvou Velkých cen připsala Denisa Bittnerová. Ta se rozhodla nevynechat ani další kolo parkurové extraligy a nahlášena je samozřejmě i do nedělní Velké ceny, jež čtyřdenní program skokových závodů uzavře. Parkur stupně T* (145 cm) by jezdkyně měla absolvovat s oběma svými klisnami - Vanessa 5 a Adéla-S.

Chybět nebudou ani Jakub Novotný či Ludvík Jandourek

Z nejlepší čtyřky nechybí ani Jakub Novotný, jemuž k průběžnému čtvrtému místu stačila velmi dobře zajetá Velká cena Martinic. Doufat v posun vpřed bude i na páté pozici žebříčku Ludvík Jandourek s Vigem 1. Těmto úspěšným jezdcům v rámci Českého skokového poháru budou situaci stěžovat další zkušení závodníci, jako např. Jiří Luža či vítěz předcházející Velké ceny Brna – Jiří Papoušek. Ten bude startovat v sedle Cornady-K, jež před dvěma lety Velkou cenu Kolína vyhrála.

Tenkrát ovšem ještě v sedle Martina Šoupala. Již vloni v srpnu jsme jí na tomto kolbišti mohli vidět s Jiřím Papouškem. Sice nevyhrála, ale obsadila s ním velmi pěkné čtvrté místo. Jistě tedy bude patřit mezi favority i tentokrát.

Equiservis Amateur Tour a Czech Junior Cup

S Českým skokovým pohárem jsou spjaty taktéž rámcové seriály Equiservis Amateur Tour a Czech Junior Cup.

V prvním zmíněném seriálu budou amatérští jezdci sbírat body ze čtyř otevřených kvalifikací na parkurech Z (100 cm) – L* (115 cm) a do nedělního finále se probojuje nejlepší dvacítka. Mezi jezdci bojujícími o body bude i momentálně vedoucí Dana Pinkavová, která se představí v sedle svých dvou svěřenců Lassy 2 a La Cora 1.

Junioři mají přichystané uzavřené soutěže – od pátku do neděle každý den jednu. Půjde opět o soutěže hodnocené formou hendikepu, kdy mladší junioři (12 – 15 let) budou skákat překážky o 5 cm nižší než jezdci kategorie B ve věku od 16 do 18 let. Páteční a sobotní soutěže budou vysoké 115/120 cm, nedělní finále připraví stavitel pakuru Jan Šíma s překážkami 120/125 cm.

Kolínské kolo na Ptýrově si nenechá ujít ani nejlepší účastnice mezi mladší kategorii Markéta Miková. Sedlat bude mimo jiné i svého úspěšného koně z Martinic, valacha Pay Day. Ve starší kategorii se představí průběžně třetí Nicola Grünthálová či čtvrtá Denisa Vegrichtová. Vedoucí Hana Dostálová a na druhém místě Kateřina de Jagerová na seznamu přihlášených nefigurují.

Během závodů pořadatel vypsal celkem patnáct soutěží

Vypsáno bylo patnáct soutěží. Přestože o všechny je ze strany jezdců veliký zájem, absolutně nejvíce startujících se sejde už při čtvrtečním parkuru ZL s výškou překážek 110 cm. Tam se zapsalo přesně 120 jezdců!

Během závodů bude veřejnosti představena nová informační LED obrazovka, jedná se o pilotní projekt kolínského pořadatele. Bude zajímavé sledovat, zda se inspirují i další organizátoři Českého skokového poháru.

Autoři kurzů parkurů Václav Drbal a Ing. Jan Šíma nabídli při závodech v rámci Velké ceny Kolína možnost dalším svým kolegům absolvovat pro svůj postup ve vzdělávání asistenci u stavitelů I. třídy. Zájemci se mohou hlásit u Václava Drbala na telefonním čísle 602373054.

Další aktuální informace o závodech naleznete také na webových stránkách www.ceskyskokovypohar.cz.