O vítězství v letošním ročníku ankety bojují tyto snowboardistky:

EVA SAMKOVÁ

Rodačka z Vrchlabí prožila životní sezónu a zásadně změnila postavení snowboardcrossu v České republice.

Do Světového poháru vstoupila vítězstvím v rakouském Montafonu, ke kterému o měsíc později přidala ještě triumf v andorrském resortu Vallnord-Arcalís. Na nejvyšším stupínku stála Eva Samková i na své první univerziádě v italském Monte-Bondone a suverénním výkonem deklasovala svět také na olympijských hrách v ruském Soči.

Výbornou sezónu si 21letá závodnice Dukly Liberec opepřila premiérovou účastí na prestižních X-Games v americkém Aspenu, kde skončila druhá. Závěr zimy byl pro Evu Samkovou smolný, při pádu na Světovém poháru ve švýcarském Veysonnaz si zlomila kotník, což ji vyřadilo ze všech dalších bojů. Přesto jí dvě vítězství a sedmá příčka, rovněž z Andorry, vynesly skvělé páté místo v celkovém hodnocení seriálu.

ŠÁRKA PANČOCHOVÁ

I třiadvacetiletá vyznavačka freestyle disciplín ukázala světu, že je český snowboarding nutno brát vážně. Ve své parádní disciplíně, tedy slopestylu, suverénně kralovala, když vyhrála úvodní i závěrečný podnik Světového poháru v americkém Copper Mountain a rakouském Kreischbergu.

V kanadském Stonehamu byla navíc čtvrtá a s přehledem si zajistila malý křišťálový glóbus. Díky vyrovnaným výkonům v U-rampě navíc dosáhla i na ten velký za celkové vítězství ve freestyle disciplínách. Stala se tak teprve pátým českým zimním sportovcem, který ovládl celkové hodnocení SP.

Po pódiovém umístění sahala rodačka z Uherského Hradiště i na olympiádě v Soči, nakonec skončila pátá ve slopestylu a šestnáctá v U-rampě. K plejádě vynikajících výsledků přidala ještě osmé místo z X-Games a stejnou příčku z prestižní americké Dew Tour.

ESTER LEDECKÁ

Ani alpská snowboardistka Ester Ledecká nezůstala za svými úspěšnými kolegyněmi pozadu. V žádném ze šesti závodů Světového poháru neskončila hůř než šestá, nasbírala dokonce kompletní pódium, když byla nejprve druhá a třetí v paralelním slalomu v rakouském Bad Gasteinu a suverénně první v paralelním obřím slalomu ve slovinské Rogle.

Výborné výsledky vynesly devatenáctiletou závodnici liberecké Dukly až na druhé místo v celkovém hodnocení SP v paralelním a na třetí v paralelním obřím slalomu. Na své první olympiádě v Soči bojovala dcera zpěváka Janka Ledeckého s bolestí zad, přesto si z Ruska přivezla sedmou příčku z paralelního obřího a šestou z paralelního slalomu.