„Měli jsme společné sezení, tady jsme si všechno korektně vysvětlili. Petrovi za všechno, co pro Spartu udělal, děkujeme. Ale dohodli jsme se na tom, že již chceme jít při stavbě týmu jinou cestou,“ citují webové stránky pražského klubu slova sportovního manažera Patrika Martince.

Bylo jen otázkou času, kdy tato situace nastane, tvrdí Jandač

„Za tři roky mého působení u celku měl Petr bodově výborné sezony. Patřil k hráčům, kteří se starali o produktivitu. Teď tuto roli musejí převzít ti mladší a stát se novými lídry týmu,“ podotkl trenér Josef Jandač, jenž poté doplnil, že bylo jen otázkou času, kdy tato situace nastane.

„Spojení Petra Tona se Spartou bylo jedenáct let pevným poutem! Podobné chvíle jsou vždy velice citlivé a velmi těžké pro obě strany,“ přidal svůj názor Petr Bříza, předseda představenstva klubu a bývalý Tonův spoluhráč.

Byly to krásné roky! Klubu jsem za mnohé vděčný, říká Ton

Petr Ton působil v Holešovicích jedenáct sezon. A především v té minulé byl doslova k nezastavení, když během rovných padesáti duelů v základní části zaznamenal úctyhodných 67 bodů za 35 branek a 32 asistencí.

V play off Pražané vyřadili Vítkovice, avšak v semifinále nestačili na Kometu Brno, které podlehli v sedmi utkáních. Ve vyřazovacích bojích přidal Petr Ton dvanáct bodů (5+7). Poslední zápas ovšem dokončil mezi náhradníky.

„Byly to krásné roky a jsem moc rád, že jsem mohl Spartě pomoci ke dvěma titulům. Strávil jsem tady v podstatě půl hokejové kariéry a vždycky budu na Spartu vzpomínat v tom nejlepším. Tomuhle klubu jsem za mnohé vděčný a věřím, že dokáží vybojovat titul i beze mě,“ uvedl pro klubový web Ton.